Meilė internetui gydoma elektrošoku

 Alfa.lt

Elektrošokas Kinijoje naudojamas prieš meilę internetui jaučiančius žmones. Apie tokį neįprastą gydymo būdą buvo sužinota iš pacientų pasakojimų, kuriems Šandun priemiestyje esančioje daktaro Jano Junsono klinikoje teko lankyti „deinternizacijos“ kursą, praneša Dni.ru. Įdomiausia tai, kad priklausomybę internetui jaučiantys paaugliai gydomi elektrošoku.

 

Pasak paauglių pasakojimų, gydomi, už bet kurį iš 68 ligoninės taisyklių pažeidimą, buvo siunčiami į elektrošoko terapiją. Pacientams buvo skiriama 200 miliamperų įkrova už tai, kad jie užsidarydavo tualete, valgydavo šokoladą, nereguliariai gerdavo vaistus arba be leidimo supdavosi vyriausiojo gydytojo krėsle.

 

Kitas J. Junsono klinikoje naudojamas gydymo metodas – nuolankus nusižeminimas prieš tėvus. Suprantama, apie prieigą prie „pasaulinio voratinklio“ – interneto, net nekalbama. Gydymo kursas šioje klinikoje kainuoja 878 dolerius, o jaunuosius pacientus į ją atveda gudriai prisivilioję tėvai.

 

Pats gydytojas J. Junsonas gydymo metodą vadina „kryžiaus žygiu prieš priklausomybę internetui jaučiančius žmones“, o gydymą elektrošoku – „atpalaiduojančia terapija“, kuri padeda jaunimui nurimti ir visą dieną neprisėsti prie kompiuterių. Gydymą nuo priklausomybės internetui tėvai laiko nauju tikėjimu, nes mano, kad gydant išvaikomos visos piktosios dvasios.

 

„Manau, kad elektrošokas – saugus ir efektyvus būdas padaryti mano vaiką ramiu ir paklusniu. Tikiu, kad tai daug geriau nei maitinti vaiką įvairiomis tabletėmis“, – sakė neseniai savo 18-metį sūnų į gydymo įstaigą nuvežusi moteris.

 

„Ria novosti“ pranešė, kad priklausomybė internetui Kinijoje 2008 metų lapkritį oficialiai buvo pripažinta kaip psichikos sutrikimas. Anot Kinijos gydytojų, pernelyg didelis susidomėjimas virtualiu pasauliu dažnai žmones priveda prie problemų realiame gyvenime. Manoma, kad iš 76 proc. nusikaltimų, kuriuos padaro paaugliai, dauguma motyvuojami silpnybe internetui.

 

www.alfa.lt