Skautai dalyvaus Jaunimo vasaros akademijoje

Birželio 3-5 dienomis keturiolika skautų iš Sedos ir Plinkšių draugovių dalyvaus Medsėdžių k. (Platelių sen., Plungės r.) vyksiančioje Jaunimo vasaros akademijoje „Kartu mes galime daug!“. Mažeikių rajono jaunimui vadovaus Žemaitijos skautų organizacijos vyriausioji skautininkė, mokytoja Virginija Katkuvienė ir Savivaldybės vyriausioji specialistė darbui su jaunimu ir NVO, Loreta Rubežienė. Į akademijos renginius atvyks jaunimas iš dvidešimties Lietuvos savivaldybių.

 

Pirmąją akademijos dieną organizuojami mokymai bei darbas grupėse. Pilietinių iniciatyvų centro direktorius plungiškis Girvydas Duoblys ves užsiėmimą, kuriame daug dėmesio bus skiriama subkultūroms; su krašto apsaugos atstovais vyks pokalbiai apie komandinio darbo supratimo reikšmę, pilietiškumą; Policijos komisariato atstovai pristatys savo vykdomas programas, kalbės apie Vidaus reikalų ministerijos ir Jaunimo reikalų departamento pasirašytos sutarties reikšmę.

 

Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentai ves teatro treningus; „JCI Lietuva“ atstovė Loreta Pivoriūnaitė kalbės apie lyderystę; radijo stoties „Opus 3“ laidų ir Jaunimo akademijos renginių vedėjas Richardas Jonaitis supažindins su galimybe jaunuoliams iš įvairių šalies regionų tapti televizijos ir radijo stočių komentatoriais.

 

Rietavo jaunimo reikalų koordinatorius Egidijus Gricius ves simuliacinius mokymus gamtoje. Vakare vyks gyvos šokių muzikos projekto „Disco Live“ koncertas, ektroninės muzikos projekto „Name Free“ pristatymas, „Lietuvos jaunimo vienybės“ laužo uždegimas bei diskoteka.
Antrąją dieną organizuojamos sporto varžybos, komandos dalyvaus mugėse, pristatys savo veiklas, diskutuos. Vyks „Talentų šou“ konkursas, kuriame jaunuoliai savo talentus atskleis deklamuodami, dainuodami, šokdami, grodami, demonstruodami aktorinius gebėjimus. Vakare koncertuos Plungės rajono jaunimo muzikos ir šokių kolektyvai, grupės „Sweetsalt“, „Freaks on Floor“ bei elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Golden Parazyth.

 

Trečioji diena skirta kultūrinei-pažintinei veiklai. Platelių dvaro svirne vyks filmo „Žemaitijos nacionalinis parkas ne tik gamtos, bet ir kultūros išsaugojimo centras“ peržiūra. Vasaros akademijos dalyviai lankysis Platelių apžvalgos aikštelėje, apžiūrės Militarizmo ekspoziciją-muziejų Plokštinės miške. Prie šio muziejaus Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariškiai iš Klaipėdos surengs ginklų ir kariškos amunicijos parodą „Dvi kariškos istorijos šalia“.

Varžybų ir konkursų nugalėtojams bus įteikti apdovanojimai. Praėjusią vasarą mažeikiškių jaunimo komanda iš devynioliokos Lietuvos savivaldybių komandų užėmė trečiąją vietą.

 

www.infomazeikiai.lt