Dokumentų kopijų ir parašų tikrumo nebereikės tvirtinti notariškai

Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos pateiktiems įstatymų ir Vyriausybės nutarimų pakeitimams, kuriais panaikinamas reikalavimas notariškai tvirtinti dokumentų nuorašus ir išrašus bei asmens parašo dokumentuose tikrumą. Balandžio pabaigoje nusprendusi, kad šių notarinių procedūrų turi būti atsisakoma, Vyriausybė įpareigojo visas institucijas peržiūrėti savo reguliavimo srities aktus ir parengti atitinkamus jų pakeitimo projektus.

Teisingumo ministerija pateikė šešių įstatymų ir dviejų Vyriausybės nutarimų projektus, kuriems šiandien buvo pritarta. Vyriausybės nutarimų dėl nekilnojamojo turto nuostatų patvirtinimo ir Hipotekos registro nuostatų patvirtinimo pakeitimai įsigalios artimiausiu metu, o pateiktus Seimo rinkimų įstatymo, Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo, Kredito unijų įstatymo, Kooperatinių bendrovių įstatymo, Viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimus dar turės patvirtinti Seimas.

Visos Vyriausybės įstaigos ir jai atskaitingos valstybės institucijos, peržiūrėjusios savo srities teisės aktus, artimiausiu metu taip pat turės pateikti savo srities teisės aktų pakeitimų projektus. Juose turi būti panaikinamas įpareigojimas reikalauti pateikti notaro patvirtintus dokumentų nuorašus ar jų išrašus, kai yra pateikiami dokumentų originalai, taip pat notariškai liudyti asmens parašo dokumentuose tikrumą tais atvejais, kai asmuo į valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas ar įmones kreipiasi asmeniškai.

Teisingumo ministro teigimu, kai kurių faktų tvirtinimas notarų biure visai netikslingas ir yra tik papildoma administracinė našta žmonėms ir verslui. „Panaikinus tas procedūras, kurios yra nebūtinos, sumažės biurokratijos, žmonėms nereikės mokėti už nereikalingas procedūras, bus taupomas laikas“, – sako R. Šimašius.
 
 
www.infomazeikiai.lt