Aštuonis vaikus užauginusiai Rytinės kaimo gyventojai – LR Prezidento ordinas

Gegužės 27 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių susitikime su Židikų seniūnijos gyventojais, Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Rimantas Norkus įteikė Rytinės kaime gyvenančiai aštuonių vaikų mamai Dzidrai Anai Antanavičienei LR Prezidento Valdo Adamkaus ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį. Pati Dz. A. Antanavičienė nuvažiuoti į prezidentūroje vykusias gausių šeimų mamų pagerbimo iškilmes negalėjo, nes tuo metu sirgo.

 

 

Rytinėje su vyru Stanislovu ūkininkaujanti Dzidra Ana į gyvenimą išleido penkias dukras ir tris sūnus. Netikėtai mirus sūnaus žmonai, Antanavičiai į savo namus parsivežė ir dabar augina dvi anūkėles.

Vaikai jau spėjo tėvams padovanoti net septyniolika anūkų. Smagu būna Antanavičių namuose, kai visi vaikai su šeimomis į suvažiuoja. Tik tokie suvažiavimai nėra dažni. Tėvų namus palikusios atžalos savo gyvenimus kuria kas Kėdainiuose, kas Mažeikiuose. O štai vyriausios dukters šeima laimę rado Olandijoje, kur netrukus pasikvietė ir brolį.

Šalies Prezidento parodytas dėmesys ir pagarba Dz. A. Antanavičienei buvę netikėti: „Tvarkiausi dokumentus pensijai, o po kiek laiko gavau žinią apie ordiną. Labai nustebau“.

Garbingą apdovanojimą gavusi moteris sako esanti labai laiminga. Žinoma, buvo ir nelengvų dienų, tačiau šeimoje įprasta vienas kitam padėti, užjausti, drauge nugalėti visus sunkumus. Be to visada atsirasdavo, kas pagalbos ranką ištiesia. Aplinkui, pasak Dz. A. Antanavičienės, tiek daug gerų žmonių. Daugybę gražių žodžių daugiavaikė mama išsakė apie kaimynus, Židikų seniūnę Stanislavą Valatkevičienę, Lūšės bendruomenę, kurios veikloje pati su vyru aktyviai dalyvauja.

 

www.infomazeikiai.lt