Seimo nario Stanislovo Giedraičio KREIPIMASIS

 

Mieli Mažeikių krašto žmonės, kreipiuosi į Jus, nes esu įsitikinęs, kad to reikalauja mūsų šalies situacija. Su didžiule atsakomybe vertinu gegužės 17 d., sekmadienį, įvyksiančius Prezidento rinkimus ir žinau, kad nuo mūsų visų pasirinkimo priklausys krizės drebinamos Lietuvos ir, žinoma, Mažeikių rajono ateitis. Pirmiausia kviečiu nebūti abejingais ir ateiti balsuoti už tą kandidatą, kuris, Jūsų nuomone, geriausiai gali atstovauti Lietuvai. Pasinaudokime savo konstitucine teise rinkti valstybės vadovą.

 

 

Viliuosi, kad Jūsų pasirinkimą nulems ne reklamininkų štampuojami pretendentų įvaizdžiai, o žmogaus pažiūrų, savybių, autoriteto ir įdirbio kuriama reputacija. Šalies ekonominė situacija iš būsimo Prezidento reikalauja ne pataikavimo masių nuotaikoms, o dalykinio tvirtumo, drąsos ir svarbiausia – suvokimo, kaip gyvena paprastas Lietuvos žmogus.

Esu labai dėkingas Jums, mieli mažeikiškiai, kad patikėjote manimi. Dabar prašau su dar didesne energija, entuziazmu paremti kandidatą į Prezidentus Algirdą Butkevičių. Tai labai garbingas, darbštus, turintis didžiulę vadovavimo šaliai patirtį ir tuo pačiu be galo paprastas, nuoširdus žmogus.

Manau, ypač daug apie Algirdo asmenines ir dalykines savybes pasako faktas, kad Vilkaviškio žmonės jį jau ketvirtą kartą iš eilės ryškia balsų dauguma išrenka į Seimą. Vilkaviškiečiai juo pasitiki ir gerbia, žino, kad neatstums nė vieno žmogaus, į kiekvieną problemą pažvelgs nuoširdžiai ir dalykiškai.

Seime bendraudamas su Algirdu Butkevičiumi, matau, kad jam artimi kaimo žmonių rūpesčiai. Lietuvoje žemės ūkis vaidina milžinišką vaidmenį, čia labai gilios žemdirbiškos tradicijos, todėl šalis turi išsirinkti vadovą, gerai pažįstantį kaimo žmogų, suprantantį jo problemas, galintį ir norintį jas išspręsti. Būtent toks yra Algirdas Butkevičius.

Naujasis Prezidentas spręs dabartinės Vyriausybės likimą. Esu įsitikinęs, kad Algirdas Butkevičius nesiblaškys ir tars lemiamą „ne“ Andriaus Kubiliaus vadovaujamam ministrų kabinetui. Šita Vyriausybė veda Lietuvą į niūrią ateitį, jos sprendimų dėka viskas ritasi tiesiog pragariškai blogyn: žlugdomas verslas, masiškai žmonės netenka darbo… Susidaro įspūdis, kad ši Vyriausybė mano, jog Lietuvos gyventojai – veršių tauta, su kuria galima atlikti pačius šiurpiausius eksperimentus. Turime įrodyti, kad esame išdidūs, sugebantys įvertinti gerus ir blogus darbus, norintys gyventi kaip senosios Europos piliečiai. Juk tam ir stojome į Europos Sąjungą.

Dirbdamas finansų ir susisiekimo ministru, Algirdas Butkevičius sukaupė didelę bendradarbiavimo su kaimyninėmis valstybėmis patirtį. Jis yra geros kaimynystės šalininkas. Tai mums labai svarbu.

Netiesa, kad Lietuvos Prezidentas neturi galių. Konstitucija bei kiti teisės aktai apibrėžia didžiules Prezidento galias tiek vidaus, tiek užsienio politikoje. Prezidentas Valdas Adamkus – labai tolerantiškas, inteligentiškas žmogus, tačiau jis daugybę metų buvo atitrūkęs nuo mūsų krašto gyvenimo, nesuvokė daugelio šalies istorijos faktų. Galbūt dėl to gimė mitas, kad Prezidento galios labai ribotos. Neabejoju, kad Algirdas Butkevičius niekada nenusišalins nuo šalies problemų sprendimo, aktyviai išsakys savąją poziciją, pareikalaus griežtos atsakomybės iš bandančių paminti Lietuvos žmonių gerovę.

Tad, mieli Mažeikių rajono gyventojai, dar kartą prašau sekmadienį ateiti prie rinkimų urnų, nes kiekvienas balsas gali būti lemtingas Lietuvos ateičiai.

 

Nuoširdžiai, Stanislovas Giedraitis