Siuntoje iš Lotynų Amerikos policija aptiko rekordinį kiekį kokaino

 

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai per tarptautinę operaciją sulaikė rekordinį kiekį kokaino. Klaipėdos jūrų uoste aptikta 40 kg kokaino siunta. Po ilgo tyrimo Klaipėdos jūrų uoste buvo sulaikytas krovinys (trys jūriniai konteineriai  iš Lotynų Amerikos), skirtas vienai Lietuvoje registruotai laidojimo paslaugų firmai.

 

Sulaukę konteinerių pareigūnai susidūrė su nemaža kliūtimi – reikėjo surasti paslėptą kokainą tarp keliasdešimties karstų, automobilio ir 16 tonų drabužių. Nors buvo deklaruota, kad gabenami laidojimui skirti drabužiai, patikrinimo metu buvo rasti dėvėti, beverčiai rūbai.

Praktika rodo, kad slėpdami kokainą nusikaltėliai pasitelkia lakią fantaziją. Dar 1998 metais į Lietuvą buvo atsiųsta 18 kg juodojo kokaino, atrodančio kaip spausdintuvų milteliai. Tuo metu tai buvo trečias žinomas toks maskavimo atvejis pasaulyje. Nemažiau išradingai buvo paslėptas kokainas ir šį kartą. Narkotikai buvo užmaskuoti plastmasinių palečių (ant kurių buvo sukrauti daiktai) lentose. Kad lentos yra įtartinos, išdavė tik per didelis skaičius vinių skylių jose, t.y. buvo matyti, kad jos kaltos antrą kartą. Iš viso išimta iš apyvartos  40 kg kokaino.

Nelegalioje narkotikų rinkoje, didmeninėje prekyboje, kokaino 1 kg kaina, priklausomai nuo medžiagos kokybės, svyruoja nuo 30 000 eurų iki 45 000 eurų (100 000 iki 155 000 Lt). Esant aukštai kokaino kokybei (medžiagos grynumui) sulaikytas kiekis galėtų būti skiedžiamas su buityje naudojamomis medžiagomis, kas nusikaltėlių pelną padvigubintų arba patrigubintų. Lietuvos kaimyninių šalių rinkose šio krovinio vertė dar labiau išaugtų. Lietuvos kriminalines policijos biuras bei LR Generaline prokuratūra dėl minėto narkotinių medžiagų kontrabandos fakto pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai nuolat atlieka ilgalaikius tarptautinius tyrimus su daugelio valstybių kolegomis, nes Lietuva dažnai naudojama narkotikų tranzitui iš Rytų į Vakarus ir iš Vakarų į Rytus. Kokaino kontrabandoje Lietuvos Respublikos piliečiai užima tam tikrą vaidmenį, vieni iš jų yra organizatoriai, o kiti tik kitų valstybių piliečių samdomi kurjeriai. Lietuvos nelegalioje narkotikų rinkoje kokainas nėra paklausus narkotikas dėl aukštos kainos, juolab, kad panašiu poveikiu pasižymintis amfetaminas ar metamfetaminas yra žymiai pigesnis. Pareigūnų manymu, ir sulaikytoji rekordinė kokaino siunta buvo skirta ne Lietuvos rinkai.

 

 

www.infomazeikiai.lt