Plungiškis nesugebėjo paaiškinti VMI, kam pardavė prekes beveik už milijoną

 

Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Telšių AVMI) specialistai išaiškino bankrutuojančią bendrovę, užsiiminėjusią plastikinių langų prekyba ir jų montavimu, kuri praėjusių metų pabaigoje per vieną mėnesį aštuoniolikmečiui sugebėjo parduoti langų, durų, palangių beveik už vieną milijoną litų. Bendrovė valstybės biudžetui dėl šio galimai fiktyvaus sandorio liko skolinga daugiau kaip 200 tūkst. litų nesumokėto pridėtinės vertės mokesčio. Jai iškelta bankroto byla.

 

 

Telšių AVMI Plungės rajone registruotos bendrovės veiklą patikrino, kai ši pateikė prašymą išregistruoti iš PVM mokėtojų registro. Įtarimų sukėlė praėjusių metų gruodžio mėnesio pabaigoje pateiktoje deklaracijoje nurodytos didžiulės pajamos ir mokėtinas PVM. Patikrinus bendrovės buhalterinę apskaitą nustatyta, kad mokėtinas PVM susidarė iš vieno prekybinio sandorio, įvykusio likus keliems mėnesiams iki bankroto bylos iškėlimo.

Operatyvios kontrolės skyriaus specialistams aštuoniolikmetis neneigė beveik už milijoną litų pirkęs langus, duris, palanges, tačiau teigė pinigus pardavėjui sumokėti pažadėjęs realizavus prekes. Jis aiškino, kad langai, durys, palangės išvežti iš Lietuvos, tačiau kas ir į kokią šalį išvežė – nežinąs. Pinigų už jas sakė negavęs, taip pat neturįs jokių dokumentų, susijusių su minėtu sandoriu. Niekur nedirbantis asmuo praėjusių metų gruodį vienam mėnesiui buvo įsigijęs verslo liudijimą.

Telšių AVMI viršininko pavaduotojo, koordinuojančio kontrolės padalinių darbą, Vaclovo Dikonto teigimu, bankroto iškėlimą inicijavusi bendrovė galimai vedė apgaulingą buhalterinę apskaitą, įformindama fiktyvius prekių pardavimo dokumentus. Surinktą medžiagą Mokesčių inspekcijos specialistai perdavė FNTT Telšių apskrities skyriui. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Telšių AVMI primena, kad gyventojai apie pastebėtus mokestinius pažeidimus gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882.

 

www.infomazeikiai.lt informacija.