JAV atšaukus pavojingus maisto papildus, Lietuvoje jie toliau siūlomi internetu

 

JAV maisto ir vaistų administracija nurodė skubiai iš rinkos atšaukti itin populiarius maisto papildus, gavus pranešimų, kad tie produktai gali būti siejami su rima žala žmogaus kepenims. Tačiau atšauktieji „Hydroxycut“ produktai ir toliau pardavinėjami internetu Lietuvoje, nors jie net nėra notifikuoti (gavę prekybos leidimą pagal Lietuvoje galiojančią tvarką), o kas jais prekiauja -neaišku.


„Tokia padėtis yra sukrečianti. Vartotojų teises turinčios ginti institucijos turi dar nemažai pasidarbuoti, kad maisto papildų sektorius būtų išgrynintas. Esame pasirengę joms padėti“, sako Savigydos pramonės asociacijos (SPA) vykdomasis direktorius Edvinas Butkus.

Jis pabrėžia, kad pirkdami maisto papildus internetu per neaiškias svetaines, turgavietėse arba iš prekybos agentų, žmonės daugiau ar mažiau rizikuoja savo sveikata, ir beveik visada – savo pinigais dėl išpūstų kainų.

Atšauktieji „Hydroxycut“ maisto papildai – iš viso 14 produktų – siūlomi kaip nepakeičiami sporto klubų lankytojams, padedantys mesti svorį, deginti riebalus, skatinti energiją, papildyti mitybą ir pan. JAV maisto ir vaistų administracija praneša dar nenustačiusi, kokia tų produktų medžiaga kenkia sveikatai. Pernai vien JAV buvo parduota daugiau kaip 8 milijonai įvairių „Hydroxycut“ pakuočių.

„Tikėkimės, kad nepasikartos „Activia“ ir „Actimel“ istorija, kai dėl nepalankios informacijos apie šiuos produktus jų tiekėjai ėmėsi nuolaidų akcijų, ir kad sporto klubuose nepamatysime pavasarinio „Hydroxycut“ išpardavimo“, sako E. Butkus.

Savigydos pramonės asociacija (SPA)