Pirkimas internetu

Žinok savo teises ir laimėk

Mažeikiškė Ramunė internete už gerą kainą užsisakė nešiojamą kompiuterį. Praėjo du mėnesiai, tačiau kompiuteris nebuvo pristatytas. Ji paskambino pardavėjui, kuris paaiškino, kad kompiuteriai išparduoti ir jai teks laukti dar tris mėnesius. Ramunei kompiuterio reikėjo skubiai, todėl ji norėjo atšaukti užsakymą ir nusipirkti kompiuterį kur nors kitur. Ar ji gali tai padaryti?


Kokias teises Jūs turite pirkdami internetu?

Pirkdami internetu Jūs ne tik turite tokias pačias teises kaip pirkdami įprastoje parduotuvėje, bet galite reikalauti ir daugiau. Taip yra todėl, kad Jūs įsigyjate daiktus, kurių negalite nuodugniai ištyrinėti. Šios teisės galioja ne tik perkant prekes internetu, bet ir įsigyjant jas iš katalogo, TV parduotuvės ar užsakant telefonu.

Kokią informaciją privalo suteikti pardavėjas perkant internetu?
Pardavėjas privalo nurodyti:

    * Pardavėjo kontaktinius duomenis;
    * Aiškų parduodamų prekių aprašymą;
    * Galutinę kainą, įskaitant visus mokesčius;
    * Apmokėjimo sąlygas;
    * Prekės pristatymo kainą ir laiką;
    * Informaciją apie Jūsų teises.

Kada Jūs galite tikėtis gauti savo užsakytus daiktus?
Pardavėjas privalo pristatyti Jūsų užsakytas prekes per 30 dienų nuo užsakymo dienos, jeigu sutartis nenumato ko kita. Jei to neįmanoma padaryti, Jus privalo apie tai informuoti. Tuomet Jūs turite teisę atsisakyti prekės ir atgauti sumokėtus pinigus.

Ar galima atsisakyti prekės, jei ji Jums nepatiko arba persigalvojote?
Jei gauta prekė Jums nepatiko, turite teisę per 7 darbo dienas jos atsisakyti ir atgauti sumokėtus pinigus. Jums nereikia nurodyti atsisakymo priežasčių ar mokėti baudą.

Įsigijus prekę elektroninėje parduotuvėje Lietuvoje, pardavėjas privalo gražinti pinigus per 15 dienų ir Jums nereikia mokėti už jų siuntimą atgal. Tačiau būkite atidūs pirkdami prekes iš elektroninės parduotuvės, esančios kitoje Europos Sąjungos valstybėje – gali būti, kad Jums teks sumokėti prekės grąžinimo išlaidas ir ilgiau laukti, kol Jūsų pinigai bus grąžinti.

PASTABA. Jūs neturite teisės persigalvoti ir atšaukti užsakymą, jei internetu perkate tam tikras prekes, pavyzdžiui:

    * maisto produktus ar gėrimus;
    * bilietus į koncertą ar rezervuojate viešbučio kambarį;
    * perkate interneto aukcionuose, pvz., e-Bay;
    * daiktai yra pagaminti pagal užsakymą ar pritaikyti Jūsų asmeniniams poreikiams;
    * laikraščių, žurnalų ar kitų periodinių leidinių prenumerata;
    * jeigu įsigiję garso, vaizdo įrašus ar programinę įrangą, juos išpakuojate.

Jei pardavėjas nepakankamai aiškiai informuoja apie produktą, jo kainą, pristatymo ir apmokėjimo sąlygas, prekių atsisakymo sąlygas, Jūs galite atsisakyti prekės per 3 mėnesius nuo jos gavimo.

 

 

www.infomazeikiai.lt ir www.ecc.lt informacija