Pavasarinei odos priežiūrai – alavijų ir bananų kaukės

Žmogaus veidas, šukuosena, rankos ir avalynė – tai „objektai“, kurie pirmiausiai atkreipia pašnekovo, bendradarbio, svečio ar darbdavio dėmesį.

Žmogaus „vizitinė kortelė“ – jo veidas.

Pavasarinė saulė vis dažniau gaivins šilumos išsiilgusią odą ir jei atgręšite jai veidą, jis „švies“, akys spindės, o lūpos šypsosis…

Ką gi, visokeriopa sėkmė garantuota! Tad nenumokite ranka į veido odos priežiūrą, ypač pereinamuoju metų laikotarpiu, – pastebi specialistai ir pataria, kaip tai daryti.

Pradėti dera nuo odos tipo įvertinimo.

Normali oda

Šio tipo oda yra elastinga, kraujotaka normali. Oda nepleiskanoja, nėra ankstyvųjų raukšlių. Riebalinės ir prakaito liaukos funkcionuoja normaliai ir išskiria reikiamą kiekį sekreto. Normalaus tipo oda yra atspari aplinkos poveikiui, nėra jokių bėrimo elementų. Tokią idealią odą turi tik vaikai ir kai kurie suaugusieji.

 

Normali oda nėra pernelyg reikli, ją nesunku prižiūrėti. Pernelyg griežtas higienos taisyklių laikymasis ir labai rūpestinga priežiūra tokiai odai gali netgi pakenkti.

 

Normalios odos priežiūra

 

Rytais nuprauskite veidą, kaklą ir iškirptės sritį drungnu ar vėsiu vandeniu ir švelniai nusausinkite minkštu kilpiniu rankšluosčiu. Tada užtepkite kremo.

 

Žiemą ir pavasarėjant normaliai odai tinka riebesnis, maitinamasis kremas. Nepamirškite paakių kremo!

 

Vakare odą valykite kruopščiau. Vien vandens tam nepakanka. Rūpestingai nuvalykite dulkes ir nešvarumus normaliai odai skirtu valomuoju pieneliu, želė arba losjonu, kurio pH neutralus. Nuvalytą veido, kaklo ir iškirptės odą galima patepti drėkinamuoju kremu, kad ilgą laiką būnant sausoje patalpoje oda nepleiskanotų.

 

Sausa oda

 

Oda tampa sausa, kai riebalinės liaukos išskiria nepakankamai riebalų, o sekretas nuo odos paviršiaus išgaruoja per greitai.

Jauname amžiuje sausa oda atrodo puikiai. Ji nėra jautri, be riebaus blizgesio, poros yra nedidelės. Sulaukus brandaus amžiaus, tokiai odai reikia daugiau priežiūros. Tinkamai prižiūrima sausa oda visada lygi ir švelni kaip aksomas. Vienintelis trūkumas – kad riebalų liaukos gamina per mažai riebalinių medžiagų.

 

Sausos odos priežiūra

 

Rytą nusipraususios veidą drungnu vandeniu nuvalykite odą alkoholio neturinčiu, t.y. nedirginančiu, veidui skirtu losjonu (toniku). Jeigu to neatliksite, ant odos liks truputis vandentiekio kalkių, kurios ją dar labiau sausins. Taip nuvalyta oda sugers kremą. Rinkitės kremus su natūraliais aliejais, kurie gerai įsigeria į odą. Paakiams tepti naudokite specialų kremą.

 

Vakare veidą nuvalykite švelniu valomuoju pieneliu, kurio sudėtyje yra ir gydomųjų medžiagų. Preparatai su migdolų ir avokadų priedais ne tik valo, bet ir gydo bei normalizuoja odą. Po to odą nuplaukite ir nuvalykite švelniu losjonu (toniku). Dabar užtepkite naktinio maitinamojo kremo.

 

Riebi oda

 

Jeigu odos riebalinės liaukos gamina per daug medžiagų, ji tampa riebi. Šios liaukos išsidėsčiusios plaukuotoje galvos srityje, kaktoje, nosies, smakro, krūtinės ir nugaros zonose. Šio tipo odoje matyti plačios atviros poros, oda yra riebi, ji blizga. Atsiranda spuogų, vadinamųjų kamedonų (juodųjų inkštirų).

 

Jeigu riebia oda nuolat ir tinkamai rūpinamasi, ji išlieka jauna ypač ilgai. Raukšlės šio tipo odoje atsiranda tik brandžiame amžiuje.

 

Riebios odos priežiūra

 

Ryte odą gausiai suvilgykite tam skirtu losjonu, kremu ar sintetiniu plovikliu (putomis), vėliau švelniai nuprauskite švariu vandeniu. Paskui atgaivinkite odą mažai alkoholio turinčiu losjonu (toniku) ir užtepkite riebiai odai skirto kremo. Geriausiai tinka kremas, reguliuojantis riebalinių liaukų veiklą. Dienai taip pat tinka hidroželė, kurioje nėra riebių medžiagų.

 

Vakare nuvalykite odą, kaip tai darėte rytą, patepkite drėkinamuoju kremu. Jeigu oda labai riebi, pakanka ją kruopščiai nuvalyti.

 

Mišri oda

 

Žmogaus įvairių kūno vietų oda yra skirtinga. Skiriasi ir įvairių veido dalių oda. Veido viduryje dominuoja riebi oda. Riebesnės odos plotas nuo smakro per nosį eina iki kaktos ir išsiskiria virš antakių, įgydamas „T“ raidės formą.

 

Mišrios odos priežiūra

 

Mišri oda laikui bėgant kinta, tačiau ją veikia ir sezonų kaita. Kaip ir bet kurio kito tipo, mišri oda žiemą sausėja. Mišrią odą reiktų prižiūrėti kaip ir normalią, tik „T“ zoną reikėtų sudrėkinti trupučiu veidui skirto losjono.

 

Jautri oda

 

Jautri oda gali būti bet kurio tipo oda. Ši oda greitai reaguoja į išorinius dirgiklius bei organizmo būklę. Jautri oda greitai rausta, atsiranda raudonų, pleiskanojančių dėmelių, odą nemaloniai tempia, peršti, ant skruostų ir nosies išryškėja kraujagyslės.

 

Jautrios odos priežiūra

 

Šio tipo odos priežiūrai naudojami pieneliai, losjonai, kremai jautriai odai, kurių sudėtyje nėra spalvinančių medžiagų ir konservantų. Jeigu panaudojus kosmetinę priemonę oda parausta, jos atsisakykite, nors ji būtų ir labai brangi.

 

Norint išvengti alerginių reakcijų, priemones, kurių dar nenaudojote, pirmiausia išmėginkite. Odą už ausies patepkite nedideliu kiekiu kosmetinės priemonės ir palaukite 24 valandas. Jeigu oda neparaudo, nėra nemalonių pojūčių, reiškia, priemonė jums tinka. Šis testas ypač rekomenduojamas, kai oda jautri šalčiui, šilumai, vėjui ir stresams, kai ji alergiška.

 

Kosmetikos firmos gamina specialių priemonių jautrios odos priežiūrai.

 

Raminamai veikia priemonės, kurių sudėtyje yra ramunėlių, liepų, levandos ekstraktų, pantenolio. Veidą, kurio oda jautri, reikėtų plauti tik virintu vandeniu, atsisakyti putojančiųjų priemonių, naudoti bealkoholinį toniką bei priemones makiažui valyti. Būtinos kokybiškos priemonės, apsaugančios nuo žalojančių saulės spindulių.

 

Kaukės jautriai odai, kurias galite pasidaryti namuose

 

I receptas

 

2 šaukštai džiovintų šalavijų užpilami 3 šaukštais karšto (ne verdančio!) vandens, uždengiama ir palaikoma, kol atvės. Kai lapeliai išbrinksta, jie klojami ant veido, kaklo. Palaikoma 10-15 min.

 

II receptas

 

Sutrinti pusę banano, įpilti du šaukštus pieno ir viską sumaišyti mediniu šaukštu. Užteptą kaukės masę palaikyti 10-15 min. Nuplauti drungnu virintu vandeniu ir patepti drėkinamuoju kremu, švelniai įtapšnojant.

 

Visas jautrios odos priežiūrai skirtas priemones rekomenduojama naudoti vienos firmos. Gamintojai skiria dėmesio, kad įvairių priemonių komponentai papildytų vieni kitus. Tačiau išnaudojus vienos firmos priemones, reikėtų rinktis kitos firmos kosmetikos rinkinį: oda nepripras prie vienokių priemonių, „pasimaitins“ įvairesnėmis naudingomis medžiagomis.

 

{alfa2}