Kubilius: už „Mažeikių naftą“ gauti pinigai – finansams stabilizuoti

Alfa.lt
Iš lenkų koncerno „PKN Orlen“ už „Mažeikių naftos“ akcijas gautus pinigus – beveik 730 mln. litų – vyriausybė žada panaudoti finansų sistemai stabilizuoti.
„Pinigai nėra planojami momentinėms išlaidoms. Kaip ir numatyta Vyriausybės programoje, pinigus skirsime krizės įveikimui, finansų sistemos stabilizavimui, kad padėtų spręsti galimas problemas. Laikysime juos rezerve“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ informavo premjeras Andrius Kubilius.


Jis taip pat pripažino, jog teisinių saugiklių dėl „Mažeikių naftos“ pardavimo kol kas nėra. Premjeras viliasi, jog su „PKN Orlen“ galima sutarti, kad akcijos nebūtų parduotos bendrovėms, kurios keltų pavojų Lietuvos nacionaliniam saugumui.

„Esame apie tai kalbėję Valstybės gynimo taryboje. Nuosekliai laikomės strategijos. Su „PKN Orlen“ ieškosime tokių sprendimų, kurie leis mums jaustis saugiai“, – sakė premjeras.

„Tų juridinių (parduoti „Mažeikių naftą“ rusams – Alfa.lt) saugiklių nėra, bet turime planą ir jį įgyvendinsime“, – kalbėjo A. Kubilius.
Lenkų spauda anksčiau yra skelbusi, kad „PKN Orlen“ parduoti akcijas prašė ir Rusijos naftos kompanija „Transneft“, galimybe įsigyti „Mažeikių naftos“ akcijų esą domėjosi ir kita Rusijos bendrovė „Lukoil“.