Prezidente nori būti Graužinienė, bet valdyti ruošiasi Uspaskichas

 

Kandidatė į prezidentus Loreta Graužinienė susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovais neturėjo daug progų prasižioti ir šalies verslo magnatams paaiškinti savo rinkimų programos. Šią privilegiją iš kandidatės į prezidentus perėmė jos rinkimų štabo vadovas Viktoras Uspaskichas, neleidęs prasižioti ne tik savo partijos bendražygei, bet ir į susitikimą susirinkusiems pramonininkams.


„Mes skiriame dėmesio ne tik Loretos grožiui ir stiliui, rūpinamės ir programa, kalbamės su žmonėmis. Ji sugebės valdyti šalį taip, kad nesukeltų krizės. Dabartinė valdžia to nesugeba. Mes prognozavome, kas nutiks, kai jie (dabartinė vyriausybė) nepriims vieno ar kito sprendimo, nesurinks mokesčių“, – aiškino V. Uspaskichas pristatinėdamas save ir L. Graužinienę. Pasak V. Uspaskicho, dabartinė vyriausybė nesugeba suvaldyti situacijos šalyje ir tik pelninga ūkinė veikla išves šalį iš krizės.

„Aš turiu tokį supratimą, gal kažkur jis gali skirtis nuo jūsų (pramonininkų), bet esu įsitikinęs, kad, jei yra pinigų, juos reikia investuoti ten, iš kur galima gauti daugiau naudos. Kalbant apie renovavimą, vakar Raimondas Kuodis pakartojo mano žodžius, aš jau anksčiau Andriui Kubiliui tai sakiau. Sakau, jei dar nepasirinkote kandidato į prezidentus, rinkitės Loretą“, – nenustygo vietoje L. Graužinienės rinkimų štabo vadovas.

Trumpam gavusi žodį, L. Graužinienė pramonininkams pažadėjo, kad užkopusi į prezidento postą pirmiausia pareikalautų, kad ši vyriausybė grąžintų savo įgaliojimus. Kandidatė į prezidentus tikino, kad vyriausybės ministrai turi būti kompetetingi savo srities žinovai, dabar taip nėra.

„Jau dabar žinau, kad ši vyriausybė negalės toliau dirbti“, – sakė kandidatė į prezidentus, Alfa.lt patvirtinusi, kad žino „būsimos naujos vyriausybės sudėtį, bet kandidatus paskelbs tik antrame ture“.

Anot, jos visos valdžios galios susipynusios, dabartinė valdžios struktūra nepajėgi dirbti. „Valdymo struktūra kliudo dirbti, vadovauti valstybei. Jei bus neteisingai padalytos galios ir atsakomybė, nebus gero rezultato“, – ji kalbėjo apie Konstitucijos pakeitimą, piliečių referendumą ir neslėpė plačių užmojų keisti valdymo sistemą Lietuvoje.

V. Uspaskichas jai antrino, kad kita kandidatė į prezidentus Dalia Grybauskaitė esą nesuvokia realios padėties šalyje, praeityje yra padariusi nemažai klaidų. „Žinau Dalią Grybauskaitę, jos, kaip finansų ministrės, valdymo metu buvo padaryta daug klaidų, ji nebūtų gera prezidentė. Ji tylėjo, kai pardavinėjo Lietuvos dujas, energetines sistemas, leido vogti PVM iš biudžeto“, – aiškino Darbo partijos vadovas.

Pramonininkams, kurie galėjo užduoti vos porą klausimų, buvo paaiškinta, kad tapusi prezidente L. Graužinienė daug dėmesio skirs santykiams su Rusija gerinti.

„Geri santykiai su kaimynais būtini, ypač su rusais, iš kurių labai daug gauname. Nereikia be reikalo jų erzinti. Nereikia apsimesti, kad mes drąsūs, ne ten reikia drąsą rodyti“, – sakė V. Uspaskichas, nepamiršęs pabrėžti, kad L. Graužinienės rinkimų programoje daug vietos skirta tautiškumui skatinti, nacionaliniam suverenitetui stiprinti.

Pramonininkų konfederacijos pirmininkui Bronislovui Lubiui pasiteiravus, kokia kandidatės į prezidentus nuomonė apie energetikos monopolijas, žodį iš L.Graužinienės vėl perėmė V. Uspaskichas.

„Palaikysime jūsų poziciją, nes tai naudinga asmeniškai“, – sakė V. Uspaskichas, pasiteisinęs, kad jis tik papildo ir paaiškina L. Graužinienės programą.

„Aš tik papildžiau Loretos programą, ką jai reikės daryti, jei ji sėdės ten tuose baltuosiuose rūmuose“, – sakė V. Uspaskichas, tarsi norėdamas pasiteisinti, kad kalba ne kandidatė, bet jis.

B. Lubiui pasiteiravus, kaip kandidatė į prezidentus ketina palaikyti ryšius su verslininkais, savo trigrašį vėl įkišo jos rinkimų štabo vadas.

„Į šį klausimą Loreta atsakys pati, bet ji be komandos nedirbs. Aš galiu pasakyti, jei būsiu jos konsultantas, į mane galėsite kreiptis, nebus jokių problemų“, – pramonininkams žadėjo V. Uspaskichas. L. Graužinienė tepasakė vykdysianti aktyvų dialogą, bet negalėjo nieko sukonkretinti.

V. Uspaskichas aiškino kalbėjęs su prezidentu ir kaltinęs jį dėl neveiksnumo politikoje, esą prezidentūros išlaikymas kainuoja daug, bet naudos – mažai, todėl reikia kažką keisti. „Jos (L.Graužinienės) idėja buvo naikinti arba keisti prezidento instituciją“, – sakė V. Uspaskichas. O kandidatė į prezidentus patikslino, kad naikinti institucijos ji esą nelabai norinti, žurnalistai jos tiesiog nesuprato.

L. Graužinienė negalėjo sklandžiai pramonininkams paaiškinti, ar reikėtų Lietuvoje progresinių mokesčių, ką darytų su keliais ar blogėjančia finansine „Sodros“ būkle. „Pirmininkas (V. Uspaskichas) sako, kad progresiniai mokesčiai, kokius siūlo Algirdas Sysas, pavyduolių mokestis“, – nedrąsiai kalbėjo L. Graužinienė.