Ugniagesiai Mažeikiškiams linki saugių Šv. Velykų

Ugniagesiai su nerimu laukia ilgo šventinio savaitgalio, nes užpernai per keturis Velykų laisvadienius gaisruose žuvo net 11 žmonių, tarp jų ir 3 vaikai. Pernai per Velykas aukų taip pat nepavyko išvengti – gaisrų metu žuvo 3 gyventojai. Be to, ir šiemet vien per dvi praėjusio savaitgalio paras gaisrai pasiglemžė 4 žmonių gyvybes. Pagrindinės tragiškų gaisrų priežastys – neatsargus rūkymas ir elgesys su ugnimi, dažniausiai apsvaigus nuo alkoholio. Kaip rodo statistika, nemažai tokių gaisrų įvyksta naktį arba anksti rytą. Šiemet liepsnose ir dūmuose jau žuvo 79 žmonės, iš jų 2 vaikai.


Kad artėjančios šventinės dienos praeitų sklandžiai ir būtų išvengta naujų aukų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų. Tuo pačiu primename: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių, šildymo prietaisų, televizoriaus, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos.

Kita ypač opi pavasario problema – pernykštės žolės gaisrai. Šiemet ugniagesiams jau teko gesinti daugiau kaip 2000 žolės gaisrų, nuniokojusių per 7,6 tūkst. hektarų. Už šių skaičių slypi milžiniški nuostoliai gamtai ir žmonių turtui. Nuo liepsnojančios žolės ugnis persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, didėja oro užterštumas, o skaudžiausia, kad deginant žolę, jau žuvo vienas žmogus, o du stipriai apdegė.

Nors pastaruoju metu prapliupęs lietus gerokai prislopino gaisrus atvirose teritorijose, tačiau sinoptikai prognozuoja, kad per Velykas vėl bus saulėta ir šilta. Tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą įspėja ir prašo gyventojų nedeginti sausos žolės, nemėtyti neužgesintų nuorūkų, degtukų, o pastebėjus tokius gaisrus, pasistengti patiems juos užgesinti, nelaukiant, kol liepsna išplis į didesnius plotus. Juk ugniagesiams išvykus į degančias pievas, kažkam gali atsitikti didesnė nelaimė. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, vandeniu arba smėliu, o jeigu matote, kad ugnies nepavyks nuslopinti patiems, tuojau pat kvieskite ugniagesius.

 

 

www.infomazeikiai.lt informacija.