Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje

Vtv.lt

Pavasaris įsibėgėja. Bunda ne tik gamta, bet aktyvėja ir žmogaus gyvenimas. Keliuose ir gatvėse taip pat pastebimas pagyvėjimas – daugiau automobilių, dviratininkų, pėsčiųjų. Balandžio 6-oji Lietuvos atmintinų dienų sąraše yra paskelbta Saugaus eismo diena.


Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kviečia visus Lietuvos žmones būti drausmingus ir dėmesingus keliuose, gerbti save ir kitus eismo dalyvius.

Balandžio 3–4 dienomis nuo 10 val. iki 18 val. Vilniuje, Šeškinės g. 26 (Šeškinės mikrorajone prie prekybos centro) visi norintys galės išbandyti saugos diržų efektyvumo demonstravimo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius. Demonstravimo metu eismo dalyviams bus įteikiami lankstinukai. Vėliau planuojama pradėti šių įrenginių kelionę per visą Lietuvą.

Kelių direkcija kartu su Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru organizuoja Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“, kurio metu vyksta pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“, jaunųjų dviratininkų „Saugaus rato“, mopedų, motociklų ir automobilių jaunųjų vairuotojų varžybos.

Kovo mėnesį Lietuvos reabilitaciniame profesinio rengimo centre vyko mokinių piešinių konkursas „Keliai nemėgsta rizikos“. Mokiniai piešiniuose nuoširdžiai išreiškė savo požiūrį į kelių eismo problemas.

Savo darbuose jie pavaizdavo pagrindines eismo įvykių priežastis: vairavimą išgėrus, didelį greitį, kitus kelių eismo taisyklių pažeidimus, dėl vairuotojų neatidumo ar savo pačių nedrausmingumo sužalotus pėsčiuosius ir dviratininkus. Konkursą organizavo valstybės įmonė „Šiaulių regiono keliai“. Geriausių piešinių paroda bus surengta ir Lietuvos automobilių kelių direkcijoje.