Darželiuose – pasakos apie homoseksualius princus

Balsas.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Rimantą Joną Dagį kreipėsi Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA), kuriai nerimą sukėlė ikimokyklinėse įstaigose per „Gender Loops“ projektą diegiama mažamečių ugdymo metodika, aiškinanti ir apie netradicinę seksualinę orientaciją. „Atkreipiame dėmesį, kad lyčių lygybės įgyvendinimas per ikimokyklinį švietimą ir įsikišimą ankstyvame amžiuje, kai vystosi vaiko pažintiniai gebėjimai, pasirinktas todėl, kad per ilgą laiką tai duoda didžiausią efektą. Tačiau toks ugdymas gali žaloti vaikų psichinę sveikatą ir sukelti lytinės tapatybės sutrikimą vaikystėje“, – rašte teigia NŠTA.


Asociacija pateikia pavyzdžius iš pedagogams skirto priemonių rinkinio aprašo, kuriame rašoma: „Patikrinti ir patvirtinti naujas knygas vaikams, o taip pat išnaikinti literatūrą, kuri neatitinka lyčių lygybės standarto“. „Gender Loops“ Lietuvos darželinukams siūlo nagrinėti pasaką, kurioje du princai įsimyli vienas kitą, susituokia ir tampa Karaliumi ir Karaliumi, taip pat „padidinti supratimą apie seksualinės įvairovės svarbą žmonėms ir visuomenei“. Projekto ataskaitose minima, kad pagal šią metodiką vien Vilniuje yra apmokyta 320 vaikų darželių auklėtojų. Kai kurios ikimokyklinio ugdymo įstaigos esą metodikas jau taiko savo darbe.

Taip pat yra numatyta šias programas diegti švietimo sistemoje per Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtros 2007-2012 metų programą.
Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija nesutinka, kad „su mūsų vaikais būtų vykdomi tokio pobūdžio socialiniai eksperimentai ir reikalauja nedelsiant sustabdyti „Gender Loops“  įgyvendinimą bet kokiu lygmeniu, kol nebus išsiaiškinta galima žala šeimai ir vaikams. Socialinės apsaugos ir darbo ministras R. J. Dagys kreipsis į švietimo ir mokslo ministrą, kad abi žinybos sudarytų bendrą darbo grupę, kuri pirmiausia siektų išsiaiškinti, kas Lietuvoje įgyvendino „Gender Loops“ projektą bei pateiks savo išvadas, rašoma pranešime spaudai. Metodikos apraše minima, kad Socialinės apsaugos bei darbo ministerija koordinuoja Vyriausybės lygmenyje moterų ir vyrų lygias galimybes. „Moterų ir vyrų lygios galimybės neturi nieko bendra su netradicine seksualine orientacija, todėl reikia išsiaiškinti, ar tik projekto rengėjai neprisidengė moterų ir vyrų lygiomis galimybėmis, mėgindami projektą įvynioti į vatą, – piktinosi ministras R. J. Dagys. – Kiekvienas iš mūsų turbūt nenorėtų, kad mūsų vaikams, kuriems tėra 4-5 metai, būtų aiškinama apie netradicinės seksualinės orientacijos naudą. Jeigu taip yra iš tikrųjų, mūsų pozicija bus vienareikšmė“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras pabrėžia, kad dar didesnė projekto žala gali būti padaryta vaikų globos namuose augantiems mažamečiams, kurie apskritai yra bejėgiai atsispirti „panašioms metodikoms“.   „Gender Loops“ projektas buvo įgyvendintas vadovaujantis tarptautine „Gender Mainstreaming“ strategija. Metodinė medžiaga datuota 2008 metų gruodžiu. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kol kas įspėja tėvus būti budriais ir domėtis, kas yra aiškinama vaikams ikimokyklinėse ugdymo įstaigose.