8 miestai, „nusiaubsiantys“ jūsų kišenę

Taip – dabar krizė. Ir pinigų kelionėms neskiriama daug. Tačiau, kita vertus, jei keliauti – tai keliauti su užmoju? Arba atvirkščiai, kur geriausia nevykti susigundžius pigių skrydžių pasiūlymais? 2008-ųjų „Mercer“ apklausa išrinko brangiausius pasaulio miestus.
1. Maskva
Maskva, kaip Kremliaus žvaigždė, puikuojasi „Mercer“ sąrašo viršūnėje jau treti metai. Čia (pamirškite gūdžius vaizdus iš, pavyzdžiui, Sibiro glūdumos) telkiasi daugiausia pasaulio milijardierių (74), o pragyvenimo išlaidos net 42 proc. didesnės nei Niujorke.

Tretiakovskio gatvėje išsidėsčiusios prašmatnios „Bulgari“, „Tiffany & Co“, „Armani“ ir „Prada“ parduotuvės. Galite užsukti ir į Tverskaja gatvę, kur verda naktinis naujųjų rusų gyvenimas. Visi grįžta apžavėti moterų grožio. Kaip kažkas pasakė: „Kai jos kaukši asfaltu, tu matai, kaip kiekvienas tos gražuolės žingsnis tau kainuoja milijonus…“
Ačiū Dievui, bent jau Raudonosios aikštės aplankymas nieko nekainuoja. Na, ir žymiojo Maskvos metro bilietėlio kaina dar įkandama – tik apie 1,4 lito.

2. Tokijas
Kaip ir Niujorkas bei Londonas, Tokijas – pasaulio finansų centras. O kur sukasi milžiniški pinigai, atitinkamos ir kainos. Čia jūs galite papietauti prašmatniame „Aragawa“ restorane, 2006 ir 2007 metais „Forbes“ pakrikštytas brangiausiu pasaulyje. Už kepsnį (iš Wagyu jautienos, kurioje gausu Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių) teks pakloti nuo 550 litų.
Tokijo metro (užsienio apžvalgininkų džiaugsmui, vis dar „pigus“) kainuoja 160 arba 300 jenų (apie 5-10 litų).
Bent jau priešpiečiai pavasarį parke po sakūrų žiedais kišenės per daug netuštins…

3. Oslas
Naftos atradimas paskatino iki tol itin skurdžios Norvegijos klestėjimą. Jūrų sektorius taip pat išlieka itin stiprus, čia įsikūrusios didžiosios pasaulio laivybos kompanijos. Krizės metu Norvegija virsta svajonių šalimi daugeliui Islandijos gyventojų, masiškai plūstančių čia ieškoti darbo.
Tad nenuostabu, jog prekių ir paslaugų kainos čia itin didelės. Alus bare jums gali kainuoti apie 34 litus, cigarečių pakelis – tik vos vos pigiau. Vienkartinis viešojo transporto bilietas – beveik 10 litų.Tačiau, jei sugalvosite pasiklausyti operos (juk būna visko), už šį malonumą teks pakloti panašiai kaip ir namuose – iki 160 litų.

4. Londonas
Anglų kalba – verslo kalba. Tad nenuostabu, jog Londonas – viena pasaulio finansų sostinių. Remiantis naujausiais tyrimais, šis miestas – brangiausia vieta pietauti. Vidutinė vakarienės restorane kaina siekia maždaug 227 litus.
Londono metro bilietėlis kainuoja tarp 1,6 ir 4 svarų (apie 6–11 litų),o pasivažinėjimas dviaukščiu autobusu – 1-2 svarai (apie 4-8 litus).

5. Seulas
Seule susitelkusios 500 didžiausių tarptautinių kompanijų vadovybės (remiantis „Fortune Global“ duomenimis, pagal jų skaičių Seulas – šeštas pasaulyje). Gangam rajonas – kuriame įsikūrusi didžioji jų dalis – tikrai išsiurbs jūsų kišenę. Kita vertus, tradicinis patiekalas kimchi Kimchi muziejuje kainuoja tik 3000 Pietų Korėjos vonų (apie 6 litus), „Marlboro“ cigarečių pakelis kainuoja  1900 vonų (apie 4 litus), o bokalas vietinio alaus – 2500 vonų (apie 5 litus).

6. Kopenhaga
Didžioji Kopenhagos turtų dalis gaunama iš „Medicon“ slėnio – vieno didžiausio vaistų ir biotechnologijų centrų Europoje.
Remiantis Britanijos laikraščiu „Monocle“, 2008-aisiais Kopenhaga galėjo pasigirti aukščiausia gyvenimo kokybe bei geriausiu miesto dizainu. Dėl modernios architektūros bumo mieste dera Hadid, Liebeskindo ir Fosterio statiniai.
Ačiū Dievui, grožėtis architektūra galima už dyką.

7. Ženeva
Čia pragyvenimas dvigubai brangesnis nei Čikagoje ir San Fransiske. Dėl stiprios bankininkystės tradicijos miestas lieka šeštas pasaulyje bankininkystės centras.
Laikrodžių gaminimas taip pat išlieka svarbus – čia gimsta „Rolex“, „Patek Philippe“, „Raymon Weil“ ir „Omega“. Tačiau šokolado maniakams šį miestą derėtų aplenkti: 350 gramų „Teuscher“ triufelių dėžutė jums kainuos 44 frankus (apie 103 litus).

8. Honkongas
Besididžiuojantis viena iš laisviausių kapitalistinių ekonomikų pasaulyje, Honkongas prisiviliojo daugiausia tarptautinių kompanijų centrų visame Rytų Azijos regione.
Kambarys „Mandarin Oriental“ viešbutyje kainuoja 3200 Honkongo dolerių (apie 1133 litus), o valanda kiniško masažo – 900 Honkongo dolerių (apie 318 litų).
Laimė, centrinis funikulierius, kylantis 373 metrus tarp miesto centro ir Viktorijos viršūnės, kainuoja apie 35 litus.