"Mažeikiai" po permainingos kovos nugalėjo "Perlo" krepšininkus

Mažeikių „Mažeikiai” penktadienį (02.06) namuose po permainingos ir atkaklios kovos rezultatu 77:64 (15–30, 23–14, 15–12, 24–8) nugalėjo Vilniaus „Perlo” krepšininkus. Šios rungtynės labai priminė pirmąjį šių komandų mačą.

Pirmajame kėlinyje akivaizdžiai dominavo „Perlo” krepšininkai, o likus 1 sekundei iki kėlinio pabaigos taiklus dvitaškis metimas leido turėtų solidžią penkiolikos taškų persvarą – 15:30. Antrajame kėlinyje mažeikiškiai pradėjo mažinti persvarą ir ilsėtis komandos išėjo švieslentėje degant nebe tokiai solidžiai vilniečių persvarai – 38:44.

Po ilgosios pertraukos mažeikiškiai ir toliau mažino persvarą, o iki kėlinio galo likus apie minutę turėjo 4 taškų persvarą, tačiau tada vilniečiai spurtavo 7:0 ir prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui jie pirmavo 53-56. Ketvirtajame kėlinyje pirmieji taškus pelnė Vilniečiai, tačiau tada mažeikiškiai laimėjo atkarpą 10:0, ir jau pirmavo 63:58. „Vedami P.Budreckio blokų”Mažeikiai” ir dar labiau padidino pranašumą ir ketvirtą kėlinį laimėję 24:8 šventė pergalę 13 taškų skirtumu.

Šių rugntynių statistika patvirtina, kad abiejų komandų snaiperiams buvo juoda diena – šeimininkai pataikė tik 4 tritaškius iš 21 (19% taiklumas), o varžovai vos 2 iš 21 (9,5% taiklumas).

Mažeikių gretose rezultatyviausi buvo Paulius Budreckis pelnęs 15 taškų (4 blokai), Marijus Norkus 14 (1/5 tritaškiai, 10 atkovotų kamuolių, 5 klaidos, 3 perimti kamuoliai) ir Tomas Klimas – 11 taškų (3/8 baudos).

Vilniečių ekipoje rezultatyviausiai žaidė šešioliktmetis Jonas Valančiūnas su 19 taškų (13 atkovotų kamuolių, 3 blokai, 5 klaidos), Simas Buterlevičius pelnė 17 (0/4 tritaškiai, 8 atkovoti kamuoliai, 4 perimti kamuoliai) ir Žydrūnas Kelys – 15 (4/11 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 4 rezultatyvūs eprdavimai ir 5 klaidos).

Šios rungtynės iš dalies buvo istorinės, į „Mažeikių” rungtynes šį sezoną susirinko mažiausiai žiūrovų – 430 žmonių. Priminsime, jog daugiausiai žiūrovų  buvo rungtynėse su Utenos „Juventus LKSK” ekipa – 600.