Pasidaryk pats: itin taupus automobilis – 100 kilometrų tik 2.6 litro kuro

www.alfa.lt

Kol automobilių kompanijos viena po kitos pristatinėja naujausius šiuolaikinius, ekonomiškus automobilius, amerikietis Maikas Turneris pateikė savo taupaus automobilio versiją.
Šis neitin dailiai atrodantis keistuolis iš tikro yra „užmaskuotas“ 1992 metų „Honda Civic“. Visi korpuso patobulinimai atlikti Maiko, o jų tikslas – sumažinti automobilio oro pasipriešinimą.

Kaip teigia kūrėjas šiems patobulinimams jam užteko vietos statybos medžiagų parduotuvės asortimento bei 400 JAV dolerių. Už tai dabar automobilis šimtui kilometrų suvartoja vos 2.6l kuro, važiuojant 100km/h greičiu. Išties įspūdingas pasiekimas, atsižvelgiant į tai, kad naujas tokio tipo automobilis turėtų suvartoti 5-6l kuro.

 

Maikas stebisi, kodėl šiuolaikinių automobilių kūrėjai tiek mažai dėmesio skiria automobilio aerodinamikai. Automobiliui važiuojant dideliu greičiu aerodinamika bei automobilio pasipriešinimas orui daro didžiausią įtaką kuro suvartojimui.

Specialiai šiam savo projektui Maikas sukūrė ir interneto svetainę.

Svetainėje detaliai aprašytas kiekvienas patobulinimas bei detaliai paaiškinama jo nauda automobiliui.

Kūrėjas teigia, jog ekstremaliu kuro taupytoju arba „hypermileriu“ tapo po JAV nusiaubusio „Katrinos“ uragano. Tuomet smarkiai šoktelėjus kuro kainomis apie ekonomija susimąstė ne vienas amerikietis.

Mikas viliasi, jog vis kylančios kuro kainos privers gamintojus pirmoje eilėje žvelgti į automobilio praktiškumą bei aerodinamiką, užmirštant ne taip reikšmingas dizaino įmantrybes.

Įdomumo dėlei svarbu paminėti, jog modifikuotas „Honda Civic“ savo aerodinamine kokybe lenkia net tik šiemet pristatytą trečios kartos „Toyota Prius“.