Prezidentas dalyvaus Pasaulio ekonomikos forume Davose

Šiandien, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus išvyksta su darbo vizitu į Šveicariją ir sausio 28–31 dienomis Davose dalyvaus Pasaulio ekonomikos forume tema Formuojant pasaulį po krizės („Shaping the Post-crisis World”).

Šiais metais apie pasaulį po ekonomikos krizės diskutuos apie 40 valstybių vadovų, taip pat kompanijų, nevyriausybinių organizacijų, akademikų ir kitų organizacijų atstovų iš viso pasaulio. Organizatorių teigimu, viename reikšmingiausių renginių forumo istorijoje šiemet planuoja dalyvauti daugiau kaip 2500 atstovų iš 96 pasaulio šalių.

Prezidentas V. Adamkus dalyvaus sesijoje, skirtoje pasaulio ekonomikos atsigavimui. Šios sesijos metu bus diskutuojama apie atviros prekybos svarbą globaliai ekonomikai, finansų stabilumą ir kitomis aktualiomis temomis.

Sesijoje, skirtoje Europos vaidmeniui pasaulyje aptarti, Lietuvos vadovas planuoja kalbėti apie ryšį tarp ES vidaus integracijos ir jos efektyvaus dalyvavimo pasaulio reikaluose, ES plėtros svarbą ir glaudesnius ryšius su kaimyninėmis šalimis, transatlantine bendrija bei kitais pasaulio regionais. Taip pat bus diskutuojama energetinės integracijos, finansų stabilumo, atviros prekybos plėtros bei kitais aktualiais klausimais.

Prezidentas ketina susitikti su kai kurių valstybių vadovais ir aptarti dvišalio bei regioninio bendradarbiavimo klausimus. Su tarptautinių kompanijų atstovais valstybės vadovas numato kalbėtis apie Lietuvos investicinę aplinką bei investavimo mūsų šalyje galimybes.

Į Vilnių Prezidentas V. Adamkus grįš šeštadienio vakare.