LATGA-A svarstys,ar Deivio daina plagiatas (PAPILDYTA PO KOMISIJOS SPRENDIMO)

 

  Deivio daina – PLAGIATAS?

 

INFORMACIJA 2009-01-21 15.00 VAL.

www.vtv.lt

Muzikos ekspertų komisija nusprendė, kad „Dainų dainos“ konkurse atlikta Deivio daina „Lietuva“ nėra plagiatas.

Pirmasis šiais metais muzikos ekspertų komisijos posėdis skubiai sušauktas dėl dviprasmiškos situacijos, kurioje atsidūrė pats dainos kūrėjas ir konkurso „Dainų daina“ organizatoriai.

Ekspertų Komisija, kurią sudaro kompozitorius Mindaugas Urbaitis, kompozitorius, aranžuotojas ir prodiuseris Raigardas Tautkus, muzikos ekspertas Valdas Bytautas, kompozitorius ir prodiuseris Deivydas Zvonkus bei muzikologas Darius Užkuraitis, Nacionalinio populiariosios dainos konkurso „Dainų daina“ organizatorių LRT ir LATGA-A bei dainos autoriaus ir atlikėjo Deivydo Norvilo prašymu, nagrinėjo galimo plagijavimo atvejį, susijusį su minėto atlikėjo ir autoriaus daina „Lietuva“.

Komisija išklausiusi minėtos dainos „Lietuva“ ir grupės „The LA‘s“ dainos „There She Goes“, kurios plagijavimu autorius buvo įtariamas, įrašus bei susipažinusi su kūrinių natomis, konstatavo, kad plagijavimo atvejis atmetamas. Minėtos dainos yra du skirtingi muzikos kūriniai.

Jos išvadoje taip pat teigiama, kad abiejų dainų priedainiuose yra akivaizdus motyvinis sutapimas, tačiau ekspertų komisijos nuomone, šis sutapimas yra atsitiktinis, koks gali atsirasti kūrybinio proceso metu. Ekspertų komisija rekomenduoja dainą „Lietuva“ kompoziciškai pakeisti, kad minėtų motyvinių sutapimų būtų išvengta.

Komisija pasiūlė autoriui pateikti naują dainos versiją pakartotiniam ekspertų vertinimui iki sausio 28 d. 10 val.

„Man svarbiausia, kad atmestas kaltinimas dėl plagijavimo. Taip, aš sutinku, kad vietomis melodijos sutapo ir buvo panašios, ir sutinku tą kūrinį paredaguoti taip, kad niekam nekiltų jokių klausimų ar abejonių. Tą, beje, būčiau padaręs ir prieš konkursą, jeigu iki jo būčiau išgirdęs bent vieną tokią pastabą mano dainos adresu. Tikiuosi, kad objektyvių ir autoritetingų ekspertų vertinimas pagaliau leis padėti tašką šioje nemalonioje istorijoje ir baigsis visos subjektyvios spėlionės šiuo klausimu,“ – sakė Deivis.

www.vtv.lt

INFORMACIJA 2009-01-21 9.00 VAL.

Šiandien, sausio 21 d., 10 val. agentūroje posėdžiaus muzikos ekspertų komisija, kuri nuspręs tolesnį Deivio dainos „Lietuva” likimą. Tai pirmasis muzikos ekspertų komisijos posėdis šiais metais, kurį nuspręsta skubiai sušaukti dėl dviprasmiškos situacijos, kurioje atsidūrė pats dainos kūrėjas ir konkurso „Dainų daina” organizatoriai.
Šeštadienį vykusiame „Dainų dainos” konkurso antrajame ture ši Deivio sukurta ir jo paties atlikta daina pelnė daugiausiai simpatijų. Šis kūrinys iškart sulaukė ne tik televizijos žiūrovų simpatijų bei palyginimų su antruoju Lietuvos himnu, bet ir kaltinimų dėl galimo plagiato. Portale youtube.com po konkurso atrankos turo, kurį translaivo LTV, atsirado audiomontažas, kuriame Deivio daina palyginta su grupės „The La’s” daina „There she goes”.

LRT Muzikos laidų prodiuserio Jono Vilimo bei autoriaus ir atlikėjo Deivido Norvilo prašymu LATGA-A pirmadienį viešai pateikė muzikos eksperto išvadą dėl galimo Deivido Norvilo dainos „Lietuva” plagiato.

Lietuvos televizijos organizuotame konkurse „Dainų daina” LATGA-A ‘ai tenka svarbus vaidmuo: agentūra rūpinasi, kad konkurse būtų išvengta autorių teisių pažeidimų. LATGA-A taip pat skyrė lėšas konkurso priziniam fondui.