Švietimo ir mokslo ministerija klaidina visuomenę?

Gruodžio 24 d. Švietimo ir mokslo ministerijos Ryšių su visuomene skyrius išplatino informaciją apie tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė, ministerijos siūlymu, pritarė Mokinio krepšelio metodikos patikslinimui. Be kitų dalykų, jame rašoma, kad „nepedagoginių darbuotojų darbo užmokestis bei lėšos socialiniam draudimui mažės 12 procentų”. Tokia nešventinė informacija sudrumstė kalėdinę nuotaiką nemažai daliai mokyklose dirbančių darbuotojų – socialinių ir specialiųjų pedagogų, bibliotekininkų. 

Profesinės sąjungos atstovams pradėjus domėtis šia problema, ŠMM specialistai žodžiu nuramino, jog mokinio krepšelyje bibliotekininkų (dirbančių mokyklose) darbo užmokestis nuo 2009 metų sausio 1 d. bus didinamas mažesniu procentu, bet atlyginimas tikrai nemažės. Deja, apie kitus darbuotojus nebuvo užsiminta. Kiekvienam blaiviai mąstančiam žmogui sąvokos „mažėjantis atlyginimas” ir „mažiau didėjantis atlyginimas” skiriasi, todėl belieka tikėtis, kad ministerijos Ryšių su visuomene skyriuje atsiras kompetentingi specialistai, kurie nedelsiant pateiks tikslią, švietimo bendruomenės neklaidinančią bei nekiršinančią informaciją.

Tarp AŠDPS narių yra nemažai nepedagoginių darbuotojų ir jų darbo užmokestis rūpi profesinei sąjungai nemažiau nei mokytojų atlyginimai. Todėl nuosekliai sieksim, kad kitais metais visų švietimo darbuotojų atlyginimai didėtų.