Nuo sausio 1 d. įsigalioja naujos Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatos

Vyriausybės Spaudos tarnyba praneša, kad šiandien Ministrų kabinetas pritarė Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklių ir Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių pakeitimams. Šie pakeitimai atlikti derinant minėtas taisykles su Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis, kurios buvo priimtos Seime šių metų spalio mėnesį.

Spalio mėnesį priimtomis Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis nuo 2009 m. sausio 1 d. mažmeninės prekybos įmonėse (parduotuvėse, kioskuose, stacionariose degalinėse ir pan.) uždrausta prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 22 val. iki 8 val.

Taip pat nuo 2009 m. sausio 1 d. uždrausta prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariose degalinėse, o nuo 2010 m. sausio 1 d. – kioskuose.

Minėtame įstatyme įteisintas leidimas masiniuose renginiuose ir mugėse prekiauti tik natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių stiprumas neviršija 6 proc.

Įstatymu taip pat nustatytos draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais kiekvienų metų rugsėjo 1 d. išimtys, tai yra šis draudimas nebus taikomas restoranams, kavinėms, tarptautinio susisiekimo traukiniams, laivams, orlaiviams. Tačiau kasmet rugsėjo 1 d. prekiauti alkoholiniais gėrimais bus draudžiama parduotuvėse, kioskuose, degalinėse.

Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatomis taip pat nustatyta, kad licencijos prekiauti alkoholiniais gėrimais viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose gali būti išduodamos net ir tuo atveju, kai viešbutyje nėra restorano, kavinės ar baro.

Atsižvelgiant į pirmiau aptartas Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatas, šiandien priimtu nutarimu daromi ir analogiški Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklių ir Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių pakeitimai. Be to, kadangi keičiasi daugiau negu pusė galiojančių Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklių nuostatų, šios taisyklės išdėstytos nauja redakcija.