Etikečių ir pakuočių spaudoje pradėti naudoti dažai, užtikrinantys maisto vartotojų saugumą

Atsižvelgdama į maisto vartotojų saugumą bei vis labiau griežtėjančias jį reguliuojančias normas, UAB „Aurika“ etikečių ir lanksčių pakuočių spaudoje pradėjo naudoti specialiai maisto produktų pakuočių gamybai skirtus dažus. Kompanija, per visą veiklos laikotarpį naudojusi tik ES sertifikuotas žaliavas, džiaugiasi galėdama pasiūlyti dar vieną spaudos sprendimą, naujai pasirodžiusį fleksografinės spaudos rinkoje.

Dažai pasižymi ypatingai žema komponentų migracija į maisto produktus. Tai leidžia užtikrinti maisto produktų saugumą esant jų tiesioginiam kontaktui su spausdintu pakuotės paviršiumi. ES Direktyva No 1935/2004 reikalauja, kad tiesiogiai su maistu kontaktuojantys galutiniai produktai neturėtų migruojančių komponentų tiek, jog patekę į maistą jie galėtų sukelti pavojų žmogaus sveikatai ar nepageidautinai pakeistų principines produkto savybes.

Etikečių, lanksčios pakuotės spaudai naudojami poligrafiniai dažai dažniausiai nekontaktuoja tiesiogiai su maistu, tačiau nauja dažų serija, gamintojo teigimu, atitinka ir minėtąją ES Direktyvą No 1935/2004. Be to, naujieji fleksografinei spaudai skirti dažai atitinka ir visus technologinius kokybės reikalavimus, gali būti naudojami spaudai tiek ant popieriaus, tiek ant plastikinių plėvelių.

„Ženkli mūsų pirkėjų dalis yra būtent maisto produktų gamintojai ar maisto pakavimo veiklą vystančios įmonės. Jų patirtis susiduriant su griežtėjančiomis maisto pakavimo normomis buvo postūmis mums ieškoti naujų sprendimų. Tikimės, kad šis sprendimas padės jiems lengviau prisitaikyti prie augančių reikalavimų,“ – teigia UAB „Aurika“ pardavimų vadovė Lina Kvietkauskaitė.