Nepagrįsti kaltinimai ar dideli nusižengimai?

Vakar vykusiame Jungtiniame švietimo, kultūros ir sporto bei kontrolės komitetų posėdžio metu užvirė karštos diskusijos dėl Kontrolės ir audito tarnybos išvadų Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centre. Kūrybos centro direktorė Biruta Milienė gavo daug priekaištų ne tik iš nepatenkintų darbuotojų, bet ir iš komitetų narių. Mažeikių savivaldybės vyriausioji kontrolierė pristatė savo darbo rezultatus Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centre. Daugiausia diskusijų sukėlė faktas, kad nepagrįstai atleidžiami du darbuotojai, turintys aukštąjį išsilavinimą, kvalifikaciją ir darbo patirtį, o paliekami naujai atėję žmonės. Taip pat abejonių kėlė ir netvarkinga kuro apskaita.

 Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centre vyksta vairavimo kursai: sutrumpinto laiko, t. y. 3 mėnesių, ir 9 mėnesių. Už 3 mėnesių mokymosi kursą mokiniai moka tik 360 Lt, todėl iškilo klausimas, kaip tie pinigai naudojami, nes jų neužtenka net benzino išlaidoms. Auditui patikrinus visą buhalteriją ir apskaitas paaiškėjo, jog vaikai iš savų lėšų pila kurą į kūrybos centrui priklausančius automobilius ir nėra daroma jokia apskaita. Šiais automobiliais vėliau naudojasi ir 9 mėnesiu trukmės papildomo ugdymo mokiniai, kurių kuro išlaidos jau būna įskaičiuotos į mokestį už mokslus.

 

Kontrolės ir audito tarnybos atstovė teigė, kad įstaiga privalo įkainius perskaičiuoti ir didinti. Direktorė kategoriškai neigė savo darbuotojų, Birutės Mačiuvienės ir Gintauto Želvio, kaltinimus dėl nepalankios darbo atmosferos ir apgautų mokinių. „Aš nemanau, kad esu padariusi kokių itin didelių nusižengimų. Kai atėjau dirbti į šią įstaigą, joje iš viso nebuvo jokios tvarkos.“ – aiškino direktorė Biruta Milienė.

 

Centro buhalterė aiškina, kad tokia mokėjimo sistema jau buvo, kai ji prieš keturis metus pradėjo dirbi Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centre. „Aš jau senai sakiau, kad tokia mokėjimo sistema yra netinkama ir ją reikia būtinai pakeisti“ – aiškino kūrybos centro buhalterė.

 

Kaip už nusižengimus bus nubausta Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro direktorė, nuspręs Taryba. Vyriausioji kontrolierė savo išvadose jokių rekomendacijų dėl direktorės nubaudimo nerašė, dėl ko taip pat susilaukė priekaištų iš komitetų narių.