LR Prezidentas su A. Kubiliumi aptarė antikrizinės programos principus

Trečiadienis, lapkričio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė valdančiosios koalicijos lyderį Andrių Kubilių, kuriam valstybės vadovas yra pavedęs formuoti naująjį ministrų kabinetą.

Susitikime kalbėta apie A.Kubiliaus pateiktus kandidatus į būsimos Vyriausybės narius.

Prezidentas pabrėžė, kad jo reikalavimai į aukštas valdžios pareigas pretenduojantiems asmenims išlieka tie patys. Tai – kompetencija, nepriekaištinga reputacija, administracinio darbo patirtis.

Valstybės vadovas ir A.Kubilius aptarė ir pagrindinius antikrizinės programos principus.

Prezidentas pasveikino koalicijos ryžtą imtis būtinų skubių sprendimų valstybės finansų srityje. „Tai, kad ši problema yra laikoma prioritetinės svarbos reikalu, suteikia vilčių, kad sunkmetis bus suvaldytas ir neperaugs į nuolatinę krizę, – sakė Prezidentas V.Adamkus. – Toks veiklumas yra geras signalas investuotojams ir užsienio rinkoms”.

Valstybės vadovas taip pat pažymėjo, kad antikrizinis planas neturi tapti tik buhalterine skaičių dėlione – mechaniškų išlaidų mažinimu ir mokesčių didinimu.

Lietuvos Prezidento nuomone, kiekviena pasiūlyta priemonė turi būti aiškiai siejama su valstybės prioritetais ir numatytomis reformomis. „Koalicija privalo atsakingai įvertinti kiekvieną antikrizinio plano pasiūlymą, kad gerų nori vedini neperlenktume lazdos”, – pažymėjo valstybės vadovas.

Prezidentas V.Adamkus išreiškė įsitikinimą, kad iškėlus uždavinį sutvarkyti valstybės finansus, negalima pamiršti, kokią tai turės įtaką šalies ekonominei plėtrai ateityje, žmonių socialiniams poreikiams.

„Negalima padaryti klaidų, kurios atstumtų investuotojus ar stabdytų jau pradėtas labai reikalingas pertvarkas, pavyzdžiui, pensijų reformą”, – sakė Lietuvos Prezidentas.

Todėl Prezidentas V.Adamkus krizės įveikimo planą vertins kartu su būsimos Vyriausybės programoje numatytomis priemonėmis.