Londone – sprogimams atsparios šiukšliadėžės

Londone viešąsias šiukšlių dėžes rasti pastaruoju metu tapo gan sunku, kadangi jos tapo palyginti populiaria slėptuve nusikaltėlių paliekamoms bomboms. Savaime suprantama, gyventojams ir miesto svečiams dėl to šiukšlėmis atsikratyti tapo tik sunkiau. Vietos valdžia būtinus tvarkos palaikymo aksesuarus žada grąžinti. Naujosios dėžės bus ne tik visiškai atsparios bombų sprogimams, bet ir turės įmontuotus LCD ekranus dienos naujienoms rodyti. 

Jau kitais metais planuojama įrengti kelias dešimtis tokių modernių šiukšlių dėžių – pirmoji partija bus patalpinta Londono finansiniame rajone.

Naujųjų gaminių konstrukcija suprojektuota taip, kad maksimaliai sumažintų sprogimo metu sukuriamą smūginę bangą. Būtent dėl šio antrinio poveikio bombos padaro daugiausia žalos praeiviams ir aplinkiniams pastatams. Didžioji dalis dėžės pagaminta iš plieno, galinčio sulaikyti skeveldras ir išsiskiriantį karštį – taip nuslopinamas sprogimo pikas ir minimizuojamas ugnies pavojus.

Žalios spalvos šiukšlinių antroji funkcija bus informacijos perteikimas praeiviams.  Dideliuose kiekviename šone sumontuotuose ekranuose bus rodomos vėliausios naujienos, o pati informacinė paslauga pavadinta „Renew” pavadinimu.  Čia verslininkai ir besidomintys rinkos naujienomis galės sekti akcijų kursus,  vietiniai valdžios organai galės perduoti skubius pranešimus vietos gyventojams.

Šaltinis: technologijos.lt