Paaiškėjo Konstitucijos egzamino nugalėtojai

Spalio 25 d. minint Konstitucijos dieną Teisingumo ministerijoje įvyko Konstitucijos egzamino finalas, kuriame dalyvavo egzamino pirmojo etapo laimėtojai – 65 gyventojai ir 31 vietos savivaldos politikas. Finale taip pat dalyvavo ir 17 geriausiai testą išsprendusių nuteistųjų, kurie esė rašė keturiolikoje pataisos įstaigų.

Šių metų Konstitucijos egzamino finale buvo tokios temos: „Rinkimai – mano teisė dalyvauti valstybės valdyme“, „Ką ir kodėl pakeisčiau dabartinėje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje?“, „Žmogaus teisių konstitucinė apsauga: teisiniai svertai ir realybė“. Daugiausiai dalyvių rinkosi pirmąją temą.

Konstitucijos egzamino finalininkų darbus vertinusi komisija, kurią sudarė teisininkų, akademinės visuomenės ir žurnalistų atstovai, perskaitė visus esė ir išrinko po tris laimėtojus tarp savivaldos politikų ir gyventojų. Nuteistieji, komisijos sprendimu, varžėsi gyventojų grupėje.

Tarp savivaldos politikų 2008 m. Konstitucijos egzamino laimėtojais pripažinti: Audronė Garšvaitė iš Biržų, Audrius Jurgelevičius iš Elektrėnų ir Vidmantas Pimpė iš Utenos; tarp gyventojų – Rima Aukštuolytė iš Ukmergės, Nerijus Vaitkus iš Klaipėdos ir Roberta Grušytė iš Šakių.

Tarp savivaldos politikų laimėtojais pripažinti visi pedagogai- A.Garšvaitė yra Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos istorijos mokytoja, o A.Jurgelevičius dėsto šį dalyką Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje, mokytojas yra ir V.Pimpė.

Vieną iš geriausių esė parašęs N.Vaitkus šiuo metu atlieka bausmę Alytaus pataisos namuose. Kitos dvi laimėtojos gyventojų grupėje studentės: R.Aukštuolytė studijuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, o R.Grušytė yra šio universiteto istorijos fakulteto pirmakursė.

Konstitucijos egzamino laimėtojai bus apdovanoti projekto globėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus įsteigtais prizais bei projekto partnerių dovanomis. Jiems bus surengta atskira apdovanojimo ceremonija lapkričio pabaigoje.