AB "flyLAL – Lithuanian Airlines" stabdo veiklą

Sausio 16 d. vakarinis AB „flyLAL – Lithuanian Airlines” skrydis iš Amsterdamo (pakilo 19 val. 30 min. vietos laiku) į Vilnių bus paskutinis prieš veiklos sustabdymą.

Lietuvos skrydžių bendrovė ilgą laiką konkuravo rinkoje nelygiavertėmis sąlygomis, veiklos nuosmukį sąlygojo aviacinių degalų brangimas ir pasaulinės finansinės krizės padariniai. Taip pat reikšmingas faktorius tas, kad turimi lėktuvai nebeatitinka pasikeitusių rinkos sąlygų, jie nebuvo pakankamai užpildomi, todėl skrydžiai tik didino bendrovės nuostolius.

Šiuo metu AB „flyLAL – Lithuanian Airlines” skolos, nepadengtos turtu, siekia apie 90 mln. litų. Pagrindinis kreditorius – patys bendrovės akcininkai, kuriems skola viršija 47,5 mln. litų.

Primename, kad AB „flyLAL – Lithuanian Airlines” yra pateikusi apie 200 mln. vertės ieškinį bendrovei „airBaltic” ir Rygos oro uostui. Yra priimta teismo nutartis dėl šių įmonių turto arešto. Patenkinus ieškinį, oro bendrovės finansinė padėtis iš esmės pasikeistų, kas turėtų teigiamos įtakos bendrovės veiklai.

„Mes ieškojome visų įmanomų išeičių iš dabartinės padėties, tačiau nesuradę investicijų tolesnei oro bendrovės veiklai vystyti ir siekdami nebedidinti skolų, šiuo metu matome vienintelę išeitį – stabdyti veiklą”, – aiškina V. Kaikaris.

Atsakydamas į klausimą dėl tolesnės bendrovės ateities, Vytautas Kaikaris sakė: „Būdami Lietuvos respublikos piliečiai esame tikri, kad tik nacionalinis oro vežėjas gali užtikrinti šalies interesus, todėl bendrovė lieka atvira bet kuriems pasiūlymams, galintiems padėti surasti išeitį iš susiklosčiusios situacijos ir užtikrinti keleivių skrydžius iš Vilniaus”.

Artimiausiu metu nesulaukusi pasiūlymų, galinčių teigiamai įtakoti tolesnę AB „flyLAL – Lithuanian Airlines” veiklą, bendrovė kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

Nors ir spaudžiama sunkumų, bendrovė AB „flyLAL – Lithuanian Airlines” sugebėjo įvykdyti savo pažadą – sudaryti sąlygas skristi ir susitikti žmonėms žiemos švenčių metu. Deja, sustabdžius bendrovės veiklą savo kelionių planus bus priversti pakeisti 29 400 skrydžio bilietus iš anksto įsigijusių keleivių. Informacija keleiviams bus teikiama oro uostuose, kelionių agentūrose, interneto portale www.flylal.com

Akcinėje bendrovėje „flyLAL – Lithuanian Airlines” šiuo metu dirba 360 darbuotojų. Sustabdžius bendrovės veiklą, darbuotojams bus skelbiamos prastovos.

„Nuoširdžiai apgailestaujame, kad nepavyko susiklosčiusios situacijos išspręsti visiems palankiu būdu ir teko priimti tokį skausmingą sprendimą”, – savo ir bendrovės akcininkų vardu kalbėjo V.Kaikaris.

Informacija AB „flyLAL – Lithuanian Airlines” skrydžių bilietus įsigijusiems keleiviams:

Apgailestaudami informuojame, kad „flyLAL – Lithuanian Airlines” bilietus įsigiję keleiviai negalės jais pasinaudoti nuo sausio 17 dienos.

Nuoširdžiai atsiprašome dėl iškilusių rūpesčių. Esant būtinybei skubiai išvykti, siūlome pasinaudoti kitų oro bendrovių paslaugomis.

Pretenzijas bendrovei „flyLAL – Lithuanian Airlines” dėl neįvykusių skrydžių galite pateikti išsiųsdami jas paštu: AB „flyLAL – Lithuanian airlines”, A. Gustaičio g. 4, LT-02512 Vilnius arba el. pašto adresu: info@flylal.com.

Kelionių agentūrose bilietus pirkusiems keleiviams siūloma pasiteirauti šių agentūrų dėl galimybių susigrąžinti sumokėtus pinigus už bilietus arba juos pakeisti.

Jeigu buvo įsigytas bilietas jungtinei kelionei ne tik su AB „flyLAL – Lithuanian Airlines”, bet ir su kitomis oro bendrovėmis, siūloma kreiptis į kitus oro vežėjus dėl visos kelionės vykdymo šių vežėjų nurodytomis sąlygomis.

Jeigu už bilietą buvo mokėta kreditine kortele, siūloma pasiteirauti kreditinę kortelę išdavusios kredito įmonės apie galimybę susigrąžinti sumokėtus pinigus.

Viešbučių rezervavimo, draudimo ar automobilio nuomos paslaugas interneto svetainėje www.flylal.com užsisakiusiems keleiviams turėtų būti sudarytos sąlygos pasinaudoti tomis paslaugomis – keleiviai turėtų kreiptis į šių paslaugų teikėjus.

Taip pat rekomenduojama kreiptis į draudimo kompanijas tiems keleiviams, kurių draudimo sąlygos leidžia gauti draudimo išmokas už neįvyksią kelionę ar pan.