Žiema jau ne už kalnų… Ar Jūsų automobilis jai pasiruošęs?

Artėja žiema. Apšalę keliai ir plikledžiai… Ar mano automobilio padangos atlaikys? Štai koks klausimas daugumai vairuotojų neduoda ramybės.

Padangų gamintoja „Goodyear“ nusprendė priminti vairuotojams apie paprastus dalykus, kurie pavers jų kelionę saugesne. „Goodyear” sukūrė ir nemokamai kiekvienam vairuotojui dovanos DVD „Staying Alive” (liet. „Likti gyvam”) – praktinių saugaus vairavimo patarimų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas eismo dalyvis, rinkinį.
Padandų gamintoja tikisi, kad kasdieninis šių patarimų ir gudrybių taikymas vairuojant pagerins padėtį ir elgesį eismo sraute, dar daugiau – kiekvienam padės sėkmingai ir saugiai, nepaisant komplikuotos šių dienų eismo sistemos, pasiekti tikslą.


Lietuvoje kampaniją „Staying Alive” palaiko bendrovė „Lietuva Statoil”. Spalio ir lapkričio mėnesiais „Statoil” degalinėse vairuotojams bus primenamas vienas iš saugaus vairavimo aspektų, kuris dažnai pamirštamas: bus raginama reguliariai pasitikrinti oro slėgį padangose. Tinkamas oro slėgis padangose ne tik užtikrina saugumą, bet ir padeda mažinti padangų nusidėvėjimą, taupyti kurą ir tausoti aplinką.
„Saugumas keliuose yra opi problema Lietuvoje ir mes suprantame, kad viena saugaus eismo kampanija nepadarys stebuklo ir visos problemos akimirksniu neišnyks. Tačiau tikime, kad kiekviena saugaus eismo iniciatyva – tai žingsnis teisinga linkme,” – sakė „Goodyear Dunlop Tires Baltics” pardavimų vadovas Elmantas Latkauskas. – „Daugelis vairuotojų, deja, pervertina savo vairavimo sugebėjimus. Šios mūsų kampanijos tikslas – pasiekti, kad eismo saugumas kiekvienam taptų prioritetu.”
Pasak „Lietuva Statoil” rinkodaros departamento direktorės Daivos Jokšienės, efektyvus ir atsargus vairavimas ne tik didina saugumą keliuose, bet ir prisideda prie aplinkos kokybės gerinimo. „Jei vairuotojai renkasi saugų greitį, vairuoja tolygiai, prižiūri automobilį, reguliariai tikrina tepalų lygį, padangų slėgį, saikingai naudoja kondicionavimo įrangą – jie tausoja aplinką. Atsargus ir protingas vairavimas iki 20 proc. mažina degalų sąnaudas, taigi yra mažiau teršiama aplinka”, – teigia D. Jokšienė.
„Tikimės, kad iniciatyva „Staying Alive” atkreips vairuotojų dėmesį ir jie įpras kiekvieną mėnesį skirti keletą minučių savo saugumui. Todėl norime pakviesti vairuotojus atvykti į „Statoil” degalines pasitikrinti padangų slėgį ir jas prisipūsti profesionalia įranga”, – teigia D. Jokšienė.
Nemokamą saugaus vairavimo DVD „Staying Alive” kiekvienas galės pasiimti iš kampanijos „Staying Alive” ambasadorių visoje Lietuvoje. Tai – prekybos „Goodyear” padangomis vietos, pažymėtos specialiu kampanijos lipduku. Visas „Staying Alive” ambasadorių sąrašas publikuojamas interneto svetainėje www.samoningasvairuotojas.lt.