Trečdalis Lietuvos įmonių netinkamai prižiūri savo kompiuterius

IT

Beveik trečdalis, t.y. 31 proc., Lietuvos įmonių savo kompiuterių priežiūrą vis dar patiki ne IT srities specialistams, o savo darbuotojams ne visada turintiems pakankamai kompetencijos užsiimti šia veikla.

16 proc. Lietuvos įmonių IT klausimais rūpinasi darbuotojas, suprantantis apie kompiuterius, o 15 proc. bendrovių kiekvienas darbuotojas yra atsakingas už savo kompiuterio priežiūrą. Tokie rezultatai paaiškėjo reprezentatyviame tyrime, kurį IT kompanijos „Baltnetos komunikacijos“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „RAIT“.

„Minėtas skaičius kelią nerimą todėl, kad įmonės kompiuteriai yra ne tik kasdieninė darbo priemonė, juose saugomi ir svarbūs dokumentai, o neretai – konfidenciali verslo informacija. Todėl jeigu visus kompanijos IT reikalus tvarko žmogus, neturintis pakankamai šios srities žinių, tikimybė prarasti svarbius duomenis yra itin didelė“, – teigia bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ IT priežiūros proceso vadovas Konstantinas Tuminskis.

Pasak K. Tuminskio, neturintys pakankamai IT žinių įmonių darbuotojai dažnai vien dėl smalsumo atidaro įvairias patraukliai pavadintas bylas ar aktyvuoja elektroniniu paštu gautas interneto nuorodas. Tokiu būdu galima pakenkti visiems į bendrą tinklą sujungtiems kompanijos kompiuteriams.

Kaip parodė minėto tyrimo rezultatai, kas penktoje Lietuvos įmonėje, t.y. 21 proc. šalies bendrovių, kompiuterius prižiūri vidinis IT specialistas. Savo profesionalų IT specialistą dažniausiai turi 10 ir daugiau darbuotojų turinčios įmonės.

Beveik trys iš dešimties, t.y. 28 proc., Lietuvos įmonių kompiuterių priežiūrą patiki profesionalias IT paslaugas teikiančiai įmonei. Paprastai kviestinių specialistų paslaugomis naudojasi daugiau darbuotojų bei didesnę apyvartą turinčios šalies bendrovės.

 

Bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ IT priežiūros proceso vadovas pastebi, kad per pastaruosius kelis metus rinkoje įvyko persilaužimas – daugiau įmonių IT priežiūrą patiki specializuotoms įmonėms, o ne samdo vidinius IT specialistus. Be to, pastaruoju metu itin sparčiai auga IT priežiūros paslaugų poreikis. Tai parodo, kad įmonės, besiruošdamos ekonomikos lėtėjimui, siekia sutaupyti ir dažniau renkasi IT paslaugas teikiančias bendroves, o ne vidinius šios srities specialistus.

„Ateityje tendencija savo įmonės IT ūkį patikėti profesionalias šios srities paslaugas teikiančiai įmonei Lietuvoje turėtų tik stiprėti. Mat ir savo vidinį specialistą turinčios bendrovėms tai padeda dirbti dar efektyviau. Kol IT kompanijos komanda rūpinasi kompiuterinės technikos būkle ir kasdiene jos priežiūra, įmonės IT darbuotojas gali netrukdomas užsiimti tokiais stambiais darbais kaip IT ūkio strategijos planavimu, reikalingų programų kūrimu ir kt.“, – teigia K. Tuminskis.

Tyrimas atskleidė, kad 3 proc. įmonių nesinaudoja kompiuteriais, o 1 proc. respondentų nurodė, kad įmonės kompiuterius prižiūri direktorius.

Apklausa atlikta rugsėjo mėnesį CATI metodu (ang. Computer Assisted Telephone Interview). Apklausos metu buvo apklausti 401 įvairaus dydžio ir veiklos sričių bei skirtinguose šalies miestuose ir rajonuose įsikūrusių įmonių vadovai.