Būkite atsargūs – Jums gali paskambinti telefoniniai sukčiai!

Telefoniniai sukčiai Mažeikių rajone aktyvėja – jie įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis.

Šiais metais Mažeikių rajono policijos komisariate jau yra pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo ir dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

 

Vienas sukčiavimo atvejis, kada „nepažįstamas vyriškis, paskambinęs fiksuoto ryšio telefonu ir prisistatęs kriminalinės policijos pareigūnu, išviliojo internetinės bankininkystės prisijungimo kodus ir juos panaudojo, kitu atveju pareiškėjas, išsiėmęs sąskaitos išrašo pažymą iš banko „Swedbank“ pamatė, kad yra nuimti grynieji pinigai bei paimta paskola. Nukentėjusysis patyrė 2 276 Lt žalą. Trečias atvejis, kada iš pareiškėjos apgaulės būdu buvo išvilioti elektroninės bankininkystės kodai ir iš sąskaitos pasisavinta 290 Lt.

 

Todėl dar kartą įspėjame, kad asmens elektroninės bankininkystės duomenys yra konfidenciali informacija ir nei policijos, nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, nei Specialiųjų tyrimų tarnybos, nei Valstybės saugumo departamento darbuotojai, nei jokios kitos institucijos, net ir banko, kuriame yra jūsų sąskaita, darbuotojai jų telefonu neprašys.

 

Konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje, taip pat paimti paskoloms iš kreditą teikiančių bendrovių.

 

Sukčiai, sužinoję šią konfidencialią informaciją, t.y., internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis, gali paimti greitojo vartojimo kreditus iš šias paslaugas teikiančių bendrovių arba žaibiškai ištuštinti sąskaitą.

 

Būkite atidūs ir neatskleiskite konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų nei nepažįstamiems, nei pažįstamiems asmenims, taip pat apie tokius sukčiavimo būdus informuokite giminaičius, pažįstamus, kaimynus, ypač sulaukusius garbaus amžiaus.

 

Mažeikių raj. PK informacija

 

{parasas}