10 mobilaus telefono etiketo patarimų

Mobilusis telefonas jau seniai yra tapęs būtinu mūsų gyvenimo atributu. Negana to, jau spėjo susiformuoti ir tam tikra naudojimosi telefonu kultūra. Deja, daugeliu atvejų ji yra savanaudiška, o kartais ir mazochistiška.

Telefonas turi būti mūsų pagalbininkas ir jokiu būdu ne atvirkščiai. Pirmosios mobilaus etiketo taisyklės pasirodė prieš 10 metų, žurnalistui Dan Briody viename iš savo straipsnių aprašius dešimt mobilaus etiketo patarimų.

 

Vėliau buvo išleista daug skirtingų mobilaus etiketo taisyklių rinkinių, tačiau šio žurnalisto taisyklės vis tiek išlieka aktualios ir dažnai cituojamos. Be abejo, šios taisyklės nėra universalios (bent jau todėl, kad technologijos nuolat tobulėja ir atsiranda vis nauji erzinantys veiksmai), tačiau jos buvo pirmosios.

 

Neverskite aplinkinių klausytis jūsų pokalbio. Jei šalia yra žmonių, kurie girdės jūsų pokalbį (pavyzdžiui, viešajame transporte, mokykloje, prie pietų stalo ir t. t.), venkite ilgų pokalbių, ypač asmeninių. Galite trumpais sakiniais atsakinėti, tačiau patariama paprašyti perskambinti arba pasakyti, kad perskambinsite vėliau pats.

 

Neverskite aplinkinių klausytis jūsų erzinančios telefono skambučio melodijos. Nejaugi nepakanka to, kad telefonas ir taip skambina kiekvieną minutę?

 

Nepamirškite išjungti telefono renginių metu. Šią taisyklę taip dažnai pažeidžiama, kad autorius negalėjo jos neįtraukti į sąrašą.

 

Neturėkite daugiau nei 2 telefonų. Nors kol kas tai nėra problema, netrukus nešiojamų įrenginių atsiras tiek daug, kad teks nešiotis specialų diržą, kaip pas Betmeną.

 

Nesinaudokite telefonu vairuodami. Pasaulyje yra ir taip daug žmonių, kurie nesugeba naudotis automobiliu ir telefonu atskirai, nekalbant jau apie tai, kad daryti tai vienu metu.

 

Ištraukite ausines iš ausų, jei nekalbate telefonų. Priešingu atveju aplinkiniai gali nesuprasti, su kuo bendraujate.

 

Nekalbėkite mobiliuoju telefonu garsiau nei kalbate įprastai – mobiliuosiuose telefonuose yra naudojami labai jautrūs mikrofonai.

 

Netapkite savo mobiliojo telefono vergu. Dėl suprantamų priežasčių priklausomybė nuo telefono yra pavojinga: darbe trukdo vykdyti savo tiesiogines pareigas, o namie tiesiog yra būtina pailsėti.

 

Nebandykite nustebinti aplinkinių savo mobiliuoju, tai tiesiog negražu – praėjo tie laikai, kai mobilusis telefonas buvo laikomas išskirtiniu daiktu.

 

Nedėkite telefono ant stalo, net jei laukiate skambučio. Nebent norite būti panašus į kaubojų Laukinių Vakarų salūne, kurie visada laiko parengtą pistoletą. Pagalvokite, ar tikrai tai būtina? Ar neišgirsite skambučio, jei telefonas yra kišinėje ar rankinuke?

 

{alfa2}