Nuo kovo maždaug 30 centų brangs cigaretės

Nuo kovo už pigiausių cigarečių pakelį teks mokėti maždaug 30 centų brangiau. Antradienį Seimas nusprendė padidinti akcizą tabako gaminiams. Už tai, kad cigaretės turi brangti, balsavo 78 parlamentarai, prieš buvo 5 Seimo nariai, 34 susilaikė.

Svarstant Akcizų įstatymo pakeitimus, Seime skambėjo įvairūs argumentai. Vieni sakė, kad didindamas akcizus tabakui Seimas elgiasi teisingai, nes tokiu būdu sumažės rūkančiųjų bei bus išlyginti skirtumai tarp brangiausių ir pigiausių cigarečių.

 

Kiti politikai tvirtino, kad padidinus akcizus cigaretėms, augs kontrabanda. Tačiau valdantieji tikino, kad kova su kontrabanda stiprinama.

 

Seimui priėmus įstatymą, kitąmet akcizo tarifas padidės iki 140 litų už 1 000 cigarečių, šių produktų pakelis vidutiniškai gali pabrangti apie 30 centų. Daugiau brangs (30–35 centais) pigiausios kategorijos cigarečių pakelis, mažiau (apie 25–28 centus) – brangiausios kategorijos cigarečių pakelis.

 

Akcizo tarifas nuo 2018 metų turėtų siekti 194 litus už 1 000 cigarečių.

 

Nuo 2012 m. kovo 1 d. cigarams ir cigarilėms taikomas akcizų tarifas padidinamas nuo 80 iki 84 litų už kilogramą šių produktų. Padidinus akcizų tarifą cigarilėms, šių produktų pigiausios kategorijos pakelis, kuris šiuo metu kainuoja 5,39 Lt, gali pabrangti apie 16 centų.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}