Tarp sportiškiausių šalies mokyklų – Mažeikių Pavasario vidurinė mokykla

Lapkričio 16 dieną 12.00 val. Lietuvos Respublikos Seime vyko konkurso Lietuvos sportiškiausia mokykla 2010–2011 m. m. laimėtojų apdovanojimai.

Šiais metais į konkursą buvo įtraukta dar viena mokyklų grupė – pradinės mokyklos ir/ar mokyklos darželiai. Iš viso buvo apdovanotos 25 sportiškiausios Lietuvos mokyklos.

 

Pradinių mokyklų ir/ar mokyklų darželių grupėje:

 

1. Širvintų pradinė mokykla;
2. Radviliškio r. Baisogalos mokykla – darželis;
3. Šiaulių Centro pradinė mokykla;
4. Naujosios Akmenės mokykla – darželis „Buratinas“;
5. Jonavos pradinė mokykla.

 

Pagrindinių mokyklų grupėje:

 

1. Širvintų „Atžalyno“ pagrindinė mokykla;
2. Tauragės „Šaltinio“ pagrindinė mokykla;
3. Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinė mokykla;
4. Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla;
5. Molėtų pagrindinė mokykla;
6. Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla;
7. Jonavos Raimundo Samulevičiaus pagrindinė mokykla;
8. Jurbarko r. Klausučių Stasio Santvaro pagrindinė mokykla;
9. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla;
10. Joniškio r. Gasčiūnų pagrindinė mokykla.

 

Vidurinių mokyklų (gimnazijų) grupėje:

 

1. Jonavos Senamiesčio gimnazija;
2. Mažeikių Pavasario vidurinė mokykla;
3. Kėdainių r. Akademijos gimnazija;
4. Alytaus r. Butrimonių gimnazija;
5. Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija;
6. Šilutės r. Švėkšnos „Saulės“ gimnazija;
7. Ignalinos rajono gimnazija;
8. Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija;
9. Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinė mokykla;
10. Raseinių Šaltinio vidurinė mokykla.

 

Apdovanojimų šventė prasidėjo Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorės Onos Babonienės sveikinimais visiems susirinkusiesiems. Direktorė priminė, kad šis konkursas vyksta jau dešimtą kartą ir džiaugėsi nė kiek nemažėjančiu dalyvių susidomėjimu bei dalyvavimu jame. O. Babonienė vylėsi, jog ateityje vaikų sportas kils į aukštesnį lygį, didesnis dėmesys bus skiriamas vaikų užimtumui. Direktorė padėkojo LR Švietimo ir mokslo ministerijai, Kūno kultūros ir sporto departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir Lietuvos moksleivių sporto asociacijai už bendradarbiavimą.

 

Šventėje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė dėkojo LMSSC direktorei už konkurso organizavimą ir pasveikino mokinius, kuriuos jungia sportas ir pasidžiaugė, kad mokyklos ir mokytojai skiria tam dėmesį. I. Degutienė pabrėžė, jog sportas – tai sveikata, o sveikame kūne – sveika siela.

 

LR Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis pasveikino laimėtojus, pasidžiaugė, jog konkurse dalyvauja naujos mokyklos ir palinkėjo sėkmės bei stiprybės mokytojams, o mokiniams – pasiduoti jų gerai įtakai.

 

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Klemensas Rimšelis pasidžiaugė dėl renginio, konkurso proceso ir palinkėjo mokiniams sėkmės sporte, kuris, anot jo, įrodo meilę sau.

 

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas išreiškė norą pamatyti daugiau naujų mokyklų, dalyvaujančių konkurse, o mokiniams linkėjo ir toliau siekti sporto aukštumų, mylėti ir gerbti savo mokytojus.

 

LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Jonas Liesys palinkėjo mokiniams ateityje tapti olimpiečiais, o mokytojams, kuriuos pavadino angelais sargais, ištvermės ir stiprybės.

 

Lietuvos sportiškiausios mokyklos 2010–2011 m. m. konkurso laimėtojų apdovanojimų šventėje taip pat dalyvavo: LR Seimo nariai – Algimantas Salamakinas, Michal Mackevič, Bronius Pauža, Edmundas Jonyla, Rima Baškienė, Vida Marija Čigriejienė, LR Vidaus reikalų ministerijos patarėjas sporto klausimais, olimpietis Virgilijus Alekna, KKSD prie LRV Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Milda Laurutėnaitė, LTOK Olimpinių programų direkcijos direktorius Algimantas Gudiškis, LTOK Olimpinių programų direkcijos vyr. referentė Janina Brundzienė, LMSA generalinis sekretorius Robertas Taškūnas, LMSSC darbuotojų kolektyvas.

 

Konkurso nugalėtojams įteikti piniginiai prizai, padėkos raštai, taurės, diplomai ir suvenyrai.

 

Šaltinis: smm.lt

 

{parasas}