Siekiama atsikratyti nebenaudojamais pasienio punktų pastatais

Per šių metų pirmą pusmetį Valstybės turto fondas privatizavo Lietuvai nereikalingo turto už 8,3 mln. litų. 2010-aisiais, kai šalis murkdėsi krizėje, per tą patį laikotarpį už parduotą turtą buvo gauta beveik 13 mln. litų. Privatizavimo sąraše esama tokių objektų, kurių parduoti nepavyko net 19 kartų, rašo respublika.lt.

 

Pirkėjus tikimasi sudominti ne tik butais ir namais, kurie yra avarinės būklės, bet ir 6 pasienio kontrolės punktų pastatais, esančiais Mažeikių, Joniškio, Skuodo, Biržų rajonuose.

 

Šie punktai tapo nereikalingi, kai 2007 m. gruodį išsiplėtė Šengeno erdvė ir pasienio kontrolė tarp sutartį pasirašiusių ES valstybių buvo panaikinta.

 

Pasienio kontrolės punktų direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Arnoldas Tvaronavičius sakė, kad visi prie sienos su Latvija esantys pasienio punktai yra nieko verti.

 

„Tie nameliai buvo įrengiami skubos tvarka, iš surenkamų blokų, juose nėra nei vandens, nei kanalizacijos. Kvailystė būtų juos privatizuoti, nebent nugriovimui“, – stebėjosi A.Tvaronavičius. Jo teigimu, trys nebereikalingi pasienio kontrolės postai jau nugriauti.

 

{parasas}