Mėgėjų teatro trupė „VISAVI“ kviečia mažeikiškius į premjerą

Lapkričio 22 dieną 19 valandą Mažeikių kultūros centre spektaklio „Vargdieniai“ premjera.

Teatro trupės „Visavi“ aktoriai ir režisierė Daiva Gedvilienė dar kartą meta iššūkį sau ir žiūrovams. Režisierės sprendimu šiame spektaklyje išaukštinama moteris ir visuomenės santykis su ja.

 

Herojės sutikti žmonės keičia jos gyvenimą, ir galiausiai nepalieka jai galimybės sulaukti šviesesnio gyvenimo tarpsnio. Žmonių „gerumas“ ir susiklosčiusios aplinkybės sužeidžia jautrios sielos būtybę, kuri nemoka, o paskui ir nebepajėgia ištverti to žmogiškojo jautrumo. Kokia nepakeliama jų „gerumo“ našta.

 

Simbolių kalba išreiškiami vidiniai personažų išgyvenimai. Tik spektaklyje egzistuojantis personažas – išgama (-os) išjuokia ir atvirai įvardija biurokratišką, susvetimėjusią ir išsigimstančią visuomenę, bei dar labiau išryškina atskirus visuomenės individus. Keista regėti scenoje to nepažįstamo laikmečio analizuojamas problemas, kurios tokios artimos mums ir mūsų kartoms. Kas kinta? Kur link eina žmonija? Atsakymo nėra.

 

Provincialai, o tokius dramaturginius veikalus imasi statyti… juokinga ir lietuviškai pavydu.

 

Kažkada teko nugirsti vieno „veikėjo“ žodžius:

– Ką dabar mažeikiškiai pastatys, gal Šekspyrą?

 

2007 metais W. Shakespeare tragedija „ROMEO IR DŽULJETA“, „Visavi“ aktorių savaip interpretuota, karaliavo didžiosiose scenose. Varomoji teatro trupės jėga  – kurti, lavėti ir išreikšti save. Žiūrovui pataikaudamas, gali prarasti savitumą, originalumą, o juk visais laikais kūrėjai dėl to buvo nuolat „plakami“.

 

Pasirinkta dramaturgija, mėgėjų teatro trupės „Visavi“ aktoriai deklaruoja vieną tiesą –  KEISTI. Bet kiekvienas pradėkite nuo savęs. Gyvename tam, kad…

 

Filosofinės interpretacijos ir novatoriškumas – jėga, kuri kursto aktorius ir jų žiūrovus.

 

Straipsnio autorė mėgėjų teatro trupės „Visavi“ režisierė Daiva Gedvilienė

 

{parasas}