Mažeikiškis pasaulio galiūnų čempionate pateko tarp 10 geriausių

Žydrūnas Savickas, Vytautas Lalas ir Vidas Blekaitis dalyvavo JAV vykusiame pasaulio galiūnų sporto čempionate.

Žydrūnas Savickas išvyko vedamas ambicingo tikslo – penktą kartą karjeroje ir trečią kartą iš eilės iškovoti čempiono titulą. Grįžo pasipuošęs net tik sidabro medaliu, bet ir pasiekęs net tris pasaulio rekodrus.

 

Šiaurės Karolinos valstijoje vykusiose pirmenybėse dalyvavo 30 sportininkų iš 17 valstybių. Ž. Savickas statinės permetimo rungtyje pagerino savo pagrindinio varžovo Briano Shaw rezultatą: lietuvis rungtį įveikė per 19 sek. ir 1 sek. aplenkė amerikietį. Luito kėlimo rungtyje Lietuvos galiūnas pagerino savo paties rekordą, pasiektą 2006-aisiais Islandijoje. Tada lietuvis iškėlė 140 kg svorį, šiemet – 150 kg.

 

Ž. Savickas pasiekė ir naują geriausią atkėlimo rungties rezultatą – 442,5 kg. Ankstesnis rekordas buvo 430 kg.

 

Finale prieš paskutinę akmenų sukėlimo rungtį Ž. Savickas su pirmąją vietą iškovojusiu B. Shaw turėjo po 40 taškų.

 

Sportininkas apgailestavo, kad nesėkmingai susiklostė naščių nešimo rungtis, kurią Ž. Savickas yra ne kartą laimėjęs. Šioje rungtyje lietuvis liko penktoje vietoje, apmaudžiausia, kad dviems britams sportininkas nusileido 0,04 sek. ir 0,16 sek. Kaip paaiškėjo vėliau, šių taškų Ž. Savickui pritrūko iki pergalės.

 

Prieš tris mėnesius sportininkui buvo atlikta alkūnės operacija, todėl pasiruošti pasaulio čempionatui jis turėjo vos du mėnesius.

 

Kartu su Ž. Savicku pasaulio čempionate dalyvavęs Vytautas Lalas laimėjo grupės varžybas finale ir užėmė 6-7 vietą, o Vidas Blekaitis varžybose užėmęs penktą vietą į finalą nepateko.

 

„Vidas silpnokai sustartavo, tačiau dar turėjo mažą šansą patekti į finalą. Paskutinė rungtis buvo akmenų sukėlimas, kurioje jam šiek tiek nepasisekė. Vytautui čia buvo antrasis čempionatas, pirmajame jis užėmė 11 vietą, šiemet jo tikslas buvo patekti tarp 10 geriausių, o finale kovoje dėl penktosios vietos po labai atkaklios kovos nusileido daug patirties turinčiam ir labai tituluotam Derekui Poundstone’ui“, – pasakojo Ž. Savickas.

 

Atletas pripažino, kad šiais metais čempionate vykusios rungtys buvo palankios lietuviams: „Kai esi iš Lietuvos, visi žino, kad esi stiprus, žino palankiausias rungtis ir stengiasi, kad jų nebūtų. Mano geriausia rungtis – pritūpimai. Kai 2004 m laimėjau šią rungtį, nuo to laiko finale jos nebuvo.“

 

Galiūnų sporto lygis kasmet kyla. Ž. Savickas svarstė, kad jei V. Lalas būtų dalyvavęs čempionate 2003-iaisias – būtų laimėjęs. Išaugo ne tik sportininkų meistriškumas, tačiau ir ūgio, bei svorio vidurkis.

 

„Ir jaunėja sportininkai. Anksčiau pagrindiniai varžovai būdavo 30-35 metų, o dabar 28-29 metų. Bet jie labai greitai baigia karjerą. Labai greitai sublizga, bet ir užgęsta. Aš jau 20 metų dalyvauju varžybose, o čia – 2-3 metai ir sportininkai nebeprogresuoja“, – kalbėjo galiūnas.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}