Dėl ko moterys ir vyrai neužmiega?

Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad moterys negali užmigti dažniausiai dėl finansinių rūpesčių, o, kaip teigia dauguma vyrų, šie neužmiega „šiaip sau“.

Tyrėjai prašė savanorių įvardinti dažniausią nemigos priežastį. Daugiau nei 30 proc. moterų sakė negalinčios užmigti, kai jaudinasi dėl finansinių klausimų. Dažniausias vyrų atsakymas – „neužmiegu be jokios priežasties“.

 

Tyrime dalyvavo 1 tūkst. vidutinio amžiaus ir vidutinio pragyvenimo lygio moterų ir vyrų. Tarp moterų antra pagal populiarumą nemigos priežastis (18 proc.) – nepadaryti darbai ar darbo rūpesčiai.

 

Studijos vadovė Linda Descano sako: „Tyrimas rodo, kas labiausiai jaudina šiuolaikinę moterį ir šiuolaikinį vyrą. Matome, kas daugiausiai jų kasdieniniame gyvenime kelia stresą, kuris tiesiogiai kenkia jų gyvenimo kokybei ir sveikatai. Tyrimo rezultatai mūsų nestebina. Jau 1989 metais atlikti tyrimai parodė, kad moterys dirba kur kas daugiau nei vyrai ir atitinkamai ilsisi mažiau. Įvairūs tyrimai parodė, kad daugumoje šeimų, visi namų rūpesčiai gula ant moterų pečių, nesvarbu, jos dirba ar tik rūpinasi vaikais.“

 

Neseniai „Time“ atlikta paklausa parodė, kad didelė atsakomybė žmonėms sukelia aukštą kraujo spaudimą. Vis dėlto statistika rodo, kad šiandien moterys gyvena 5-7 metais ilgiau nei vyrai. Jos uždirba 1/3 mažiau nei vyrai. Tačiau abi lytys, klausiamos apie laimę, jautėsi panašiai. Apie 40 proc. vyrų ir moterų sakė, kad jaučiasi laimingi.

 

{alfa2}