Latvijoje vykusiose galiūnų rungtynėse Lietuvai atstovavo mažeikiškis

Latvijoje vykusiame Baltijos šalių galiūnų čempionate be komandos lyderio Žydrūno Savicko varžęsi Lietuvos galiūnai įrodė, kad latviai ir estai jiems – ne konkurentai.

Lietuvos rinktinei atstovavo Vidas Blekaitis, Marius Lalas ir Vilmantas Bliujus. Lietuviai iškovojo pirmą vietą, antri, treti ir ketvirti buvo turnyro šeimininkai latviai, paskutiniai liko Estijos sportininkai.

 

„Susirinko pilnas stadionas palaikyti galiūnų. Žinoma, daugiausia dėmesio sulaukė Latvijos sportininkai, bet ir mus žmonės palaikė. Čempionato lygis buvo pakankamai aukštas. Latvių stipriausi galiūnai, žinoma, nusileidžia mūsų lyderiams, bet už mūsų vidutiniokus jų vidutiniokai – stipresni. Latviai buvo surinkę savo stipriausią komandą, estų tik lyderio nebuvo. Varžybos nebuvo lengvos, bet mes tikrai labai gerus rezultatus parodėme“, – pasakojo V. Bliujus.

 

Sportininkas buvo ypač patenkintas savo pasirodymu: „Viską padariau geriau nei tikėjausi. Net Vidas Blekaitis sakė, kad šitaip besirungiančio manęs dar nebuvo matęs.“

 

Lietuvos sportininkai savo pranašumą įrodė, net diskvalifikuoti iš vienos rungties ir negavę taškų.

 

„Vienoje estafetės rungtyje Marius Lalas nešė skydą, jį pastatė, apsisuko bėgti ir skydas nukrito ant žemės. Nė vienai komandai taip neatsitiko todėl šioje rungtyje likome paskutiniai. Jei skydas nebūtų pavedęs – būtume dešimčia sekundžių pagerinę tos rungties geriausią rezultatą. Buvome labai gerai pasiruošę“, – apgailestavo V. Bliujus.

 

Lietuvos galiūnų rinktinės lyderis, stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas šiuo metu sveiksta po alkūnės operacijos. „Dėl pasaulio čempionato nežinau, bet manau, kad nenusileistume didžiausioms pasaulio žvaigždėms net ir be Žydrūno“, – sakė V. Bliujus.

 

Šeštadienį Visagine sportininkų laukia ketvirtasis Lietuvos galiūnų čempionato etapas. V. Bliujus įsitikinęs, kad patirtas nuovargis rezultatams įtakos neturės.

 

„Manau, kad atsigausime ir bus viskas gerai. Visagine rungtys nebus man palankios. Reikės daugiau greičio ir ištvermės, o ne jėgos. Baiminuosi, kad galiu pralaimėti ir nepatekti į finalą“, – nuogąstavo praėjusiuose etapuose tarp lyderių buvęs sportininkas.

 

{balsas2}