„Žalgiris“ nusileido kovingai žaidusiam „Lietuvos rytui“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai atsitiesė po nesėkmingos Lietuvos krepšinio pirmenybių (LKL) finalo pradžios. Šalies čempionai, savų sirgalių akivaizdoje 81:70 (13:25, 23:16, 24:22, 21:7), pranoko Kauno „Žalgirį“ ir išlygino serijos rezultatą – 1:1.

Mačą sėkmingiau pradėjo šeimininkai (6:1, 8:3), tačiau kapitono Pauliaus Jankūno vedamas „Žalgiris“ antrojo pirmojo kėlinio pusėje laimėjo penkių minučių atkarpą 16:0 ir pirmą kartą šiame susitikime susikrovė dviženklį pranašumą – 21:9.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ ėmė po truputi vytis varžovus. Šeimininkai pirmiausia laimėjo atkarpėlę 4:0 (22:31), o netrukus įmetė ir 6 taškus – 29:35.

Maža to, paskutinę sekundę T. Delininkačio pražanga leido S. Babrauskui mesti baudos metimus, kurie dar labiau priartino sostinės klubą – 36:41.

„Lietuvos rytas“ varžovus pavijo trečiajame kėlinyje (46:45), bet vėl savo žodį tarė P.Jankūnas. Fantastiškai žaidęs „Žalgirio“ kapitonas pelnė 6 taškus iš eilės (46:51).

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje. „Žalgiris“ per 8 minutes sugebėjo pelnyti vos 2 taškus, tuo tarpu šeimininkai surinko 17-a ir šventė pergalę.

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 14, B.Newley 12 (6 atk. kam.), J.Valančiūnas (3 blk.) ir S.Jasaitis po 11, M.Gecevičius ir M.Bjelica po 8.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 26 (7 atk. kam., 8/9 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.), O.Samhanas 8, T.Delininkaitis 7 (5 rez. perd.), M.Kuzminskas ir M.Brownas po 5 (2/9 met.).

Trečiosios finalo serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Kaune.