Šią savaitę numatomi karščiai

Šią savaitę Lietuvoje numatomi labai šilti ar net karšti orai. Lietaus sulauksime nedaug, tik retkarčiais vietomis iškris trumpa liūtis, nugriaudės perkūnija.

Beveik visą šią savaitę Lietuva išliks aukšto slėgio globoje. Virš rytų Europos įsitaisęs anticiklonas neleis susidaryti lietaus debesimis, o vyraujant pietryčių vėjui užplūs karštis. Norintiems atvėsti geriausia būtų nukeliauti į pajūrį, ten vėsins ne tik dar gana vėsus jūros vanduo, bet ir bus didžiausia tikimybė sulaukti lietaus.

 

Šiandien, pirmadienį, lyti neturėtų niekur. Pūs nestiprus pietryčių vėjas. Aukščiausia oro temperatūra dieną numatoma 24-29 laipsniai karščio.

 

Antradienį orai išliks mažai debesuoti, bet vakariniuose rajonuose taps tvanku, pajūryje po pietų galima liūtis, perkūnija. Žemiausia oro temperatūra naktį numatoma 12-17, dieną 26-31 laipsniai karščio.

 

Trečiadienį orai mažai keisis. Trumpa liūtis ir perkūnija vėl numatoma tik vakariniame šalies pakraštyje. Oro temperatūra naktį bus 12-17, dieną laukiama 26-31 laipsnių karščio.

 

Ketvirtadienį smarkios liūtys ir perkūnijos merks šiaurės Lenkiją, todėl neatmestina tikimybė, kad liūtis gali užklysti į kai kuriuos pietvakarinius Lietuvos rajonus. Toliau pūs karštas pietryčių vėjas. Oro temperatūra naktį numatoma 13-18, dieną 27-32 laipsniai karščio.

 

Penktadienį anticiklonas susilpnės, daugelyje rajonų trumpai su perkūnija palis. Oro temperatūra naktį bus 13-18, dieną laukiama 25-30 laipsnių karščio.

 

Savaitgalyje karštis nesirengia atlėgti. Popietinėmis valandomis kai kur susidarys aukšti kamuoliniai lietaus debesys, nulis liūtys su perkūnija. Naktimis bus labai šilta, o dienomis kaitins apie 25-30 laipsnių karštis.

 

Šaltinis: orai.lt

 

{parasas}