Asmens dokumentai – diplomatiniu paštu

Nuo šių metų gegužės 2 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Migracijos valdyba) pradėjo išdavinėti asmens tapatybę ir Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančius dokumentus  užsienyje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams.

Tokia funkcija Migracijos valdybai teko reorganizavus Migracijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas).

 

Pertvarka Migracijos departamente ir Migracijos valdyboje siekta sutaupyti valstybės lėšų ir palengvinti dokumento gaminimo procedūrą. Kaip parodė pirmasis darbo naujai mėnuo, struktūriniai pasikeitimai pasiteisino – asmens dokumentai užsienio šalyse gyvenančius Lietuvos Respublikos piliečius pasiekia greičiau.

 

Tai patvirtino Užsienio reikalų ministerijos Konsulinis departamentas, surinkęs informaciją iš Lietuvos Respublikos konsulatų, kurie Lietuvos piliečių prašymus su užfiksuotais biometriniais duomenimis diplomatiniu paštu siunčia Migracijos valdybai.

 

Reorganizacija taupomos ir valstybės biudžeto lėšos – vietoj panaikinto Migracijos departamento Pasų skyriaus, kuriame dirbo keturiolika žmonių, dabar išvykimą į užsienį deklaravusių Lietuvos Respublikos piliečių asmens tapatybės ir pilietybės dokumentais rūpinasi keturi Migracijos valdybos Pasų skyriaus darbuotojai.

 

Tokia reformos nauda buvo pripažinta ir š. m. gegužės 24 d. Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame suinteresuotų institucijų atstovų posėdyje.

 

„Pirmasis reformos etapas buvo sėkmingas, – specialistų išvadas patvirtino Migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis. – Dabar mūsų siekis – teikti kuo kokybiškesnes paslaugas. Gavę pirmųjų prašymų siuntas pastebėjome, kad užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių nuotraukos ne visada kokybiškos, todėl paprašėme konsulų informuoti žmones apie nuotraukų standarto reikalavimus ir pateikti tik juos atitinkančias nuotraukas. Kitu atveju, gavus standarto reikalavimų neatitinkančias nuotraukas, privalėsime mus pasiekusius dokumentus grąžinti konsulinei įstaigai. Taip kone dvigubai pailgėtų asmens dokumento gaminimo laikas.“

 

Kaip ir buvo tikėtasi, Lietuvoje vykusių tarpinstitucinių permainų užsienyje gyvenantys lietuviai nepastebėjo. Tačiau buvo maloniai nustebinti žinia apie sutrumpėjusį asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento gaminimo laiką.

 

Vilniaus aps. VPK informacija

 

{parasas}