Rytoj nuskambės Paskutinis skambutis

Rytoj, gegužės 27 d., 8.00 val. Šv. Pranciškaus aikštėje visiems Mažeikių rajono abiturientams nuskambės Paskutinis skambutis, kviesiantis jaunuolius į šventę.

Abiturientus sveikins rajono savivaldybės vadovai ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas, dekanas Zenonas Degutis. 

 

„Tai tradicinė ir bendra visų rajono abiturientų šventė, lyg paskutinis žingsnis laukiamos abitūros egzaminų sesijos link,“ – teigia Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.

 

Mažeikių rajone abitūros egzaminų laukia 906 abiturientai. Kaip informavo A. Stonkus, šiemet taip jau atsitiko, kad egzaminų sesija prasidėjo ankščiau, negu nuskambėjo paskutinis skambutis. Gegužės pradžioje laikytas valstybinis užsienio kalbų egzaminas. Tarp populiariausių kalbų – anglų k. Ją pasirinko – 514 jaunuolių. Rusų k. laikė 18, o vokiečių k. – 8 mokiniai.

 

Lietuvoje abitūros egzaminai yra dviejų tipų: valstybiniai ir mokykliniai. Rajono abiturientai rinkosi šiuos valstybinius egzaminus: lietuvių kalbos (gimtosios) – 604, lietuvių kalbos (valstybinės kalbos ne lietuviškose mokyklose) ir istorijos – 520 mokinių.

 

Gamtos ir tiksliųjų mokslų valstybinius egzaminus: matematikos laikys 489  jaunuoliai, biologijos – 117, fizikos egzaminą – 115, chemijos – 52 mokiniai ir informacinių technologijų egzaminą rinkosi 23 rajono abiturientai.

 

Mokyklinius egzaminus: lietuvių k. (gimtoji) laikys 405, lietuvių k. (valstybinė) – 6, gimtosios rusų kalbos – 13 abiturientų,  geografijos – 342 mokiniai. Dailės egzaminą rinkosi 58 jaunuoliai, technologijų – 211, muzikos  ir muzikologijos laikys po 1 abiturientą.

 

Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus palinkėjo jaunuoliams ne tik gero oro rytoj, bet ir daugybės šypsenų veiduose bei pakilios nuotaikos.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}