Mažeikių meras susitiko su Prezidente D. Grybauskaite

Šiandien, gegužės 24 dieną, Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys drauge su kitais šalies savivaldybių vadovais susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.

Susitikime aptartos regionų problemos, priemonės efektyvesnei ir skaidresnei savivaldybių veiklai užtikrinti.

 

„Priėmimas paliko didelį įspūdį. Akivaizdus Prezidentės valstybinis požiūris į savivaldą. Aptarėme platų spektrą klausimų: nuo savivaldybių funkcijų iki viešųjų pirkimų bei su tuo susijusių teismų procesų. Pritariu Prezidentės pozicijai, kad reikia dirbti, o ne dejuoti“, – po susitikimo sakė A. Tenys.

 

Prezidentūros spaudos centro išplatintame pranešime spaudai nurodoma, kad, Prezidentės D. Grybauskaitės nuomone, žmonių pasitikėjimas valdžia ir valstybe prasideda nuo pasitikėjimo meru. Arčiausiai žmonių esanti valdžia turi tapti pirmąja pagalba ir patarėja kiekvienam žmogui ir vietos bendruomenei sprendžiant kasdienes problemas.

 

 

Prezidentės teigimu, patikimiausias meras – tiesiogiai žmonių išrinktas meras. Šalies vadovė ragina visas politines jėgas konsoliduotis įteisinant tiesioginius merų rinkimus, kad patys žmonės, o ne politikai spręstų, kas vadovaus jų rajonui, ir galėtų reikalauti tiesioginės mero atsakomybės už priimamus sprendimus.

 

Naujus savivaldybių vadovus Prezidentė paragino skaidriai ir efektyviai naudoti biudžeto lėšas ir ypatingą dėmesį skirti viešųjų pirkimų skaidrumui. Prezidentės iniciatyva parengtos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos numatančios vidaus sandoriais ir neskelbiamų derybų būdu vykdomų pirkimų viešinimą ir kontrolę, tačiau korupcijos suvaldymas, pasak šalies vadovės, turi tapti ir pačių savivaldybių prioritetu.

 

Ūkiškas požiūris, pasak šalies vadovės, būtinas ir organizuojant atliekų tvarkymą, mažinant sąskaitas už centrinį šildymą, pertvarkant mokyklų bei sveikatos priežiūros įstaigų tinklą. Savivaldybės, demonopolizavusios komunalinių paslaugų rinką, naudojančios alternatyviuosius energijos šaltinius ar kurą, užtikrina žmonėms mažesnes paslaugų kainas.

 

Prezidentės teigimu, visoje šalyje turi būti peržiūrėta socialinės paramos sistema. Būtina daugiau dėmesio skirti ne socialinių pašalpų skirstymui, o vietos bendruomenių stiprinimui ir pagalbos vieni kitiems projektams.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}