Kampanija „Emocinė parama 100-ui Lietuvos miestelių“ lankysis ir Mažeikių rajone

„Jaunimo linijos“ savanoriai pradeda įgyvendinti kampaniją „Emocinė parama 100-ui Lietuvos miestelių“. Keliaudami po mažus šalies miestelius, kuriuose pasakos apie nemokamos emocinės paramos galimybes bei dalinsis gerąja savanorystės patirtimi, savanoriai iš viso rengiasi nuvažiuoti daugiau nei pusę atstumo aplink pasaulį.

 

Pirmasis miestelis, kuriame jau šią savaitę lankysis „Jaunimo linijos“ savanorių grupelė, yra Šiaulių rajone įsikūrę Gruzdžiai. Per artimiausią pusmetį visoje Lietuvoje iš viso planuojama aplankyti šimtą miestelių, kurių gyventojų skaičius siekia iki 3 tūkstančių.

 

Miesteliuose sutiktiems žmonėms „Jaunimo linijos“ savanoriai  gyvai pasakos apie nuotolinės emocinės paramos galimybes, patars, kaip galima padėti sunkumų prislėgtiems ir apie savižudybę galvojantiems žmonėms.

 

„Kampanijos idėja – ne atsitiktinė. Statistika rodo, kad dažniausiai Lietuvoje nusižudo būtent mažų miestelių ir kaimų gyventojai. Deja, pagalbos galimybės čia yra labai ribotos, o patiems gyventojams trūksta žinių, kuo ir kaip jie galėtų padėti ketinančiam žudytis žmogui“, – pasakoja Vilniaus „Jaunimo linijos“ direktorius Paulius Skruibis.

 

Pasak jo, „Jaunimo linija“ jau ilgą laiką aktyviai veikia savižudybių prevencijos srityje, o visi tarnybos savanoriai yra baigę specialius mokymus. Taigi, mažų Lietuvos miestelių ir kaimų gyventojams jie galės suteikti žinių apie tai, kaip patys gyventojai gali padėti artimiesiems ar kitiems žmonėms, galvojantiems apie savižudybę.

 

„Aš, kaip ir kiti savanoriai-konsultantai, iš darbo prie telefono patirties žinau, jog noras nusižudyti dažnai būna labai impulsyvus. Žinau ir tai, jog kartais užtenka tik nuoširdaus pokalbio, kad nusivylusio žmogaus pasaulyje rastųsi bent mažytis pokytis. Tačiau ne visi žmonės žino, kur galima kreiptis. Todėl norime, kad šios kampanijos metu kuo daugiau žmonių sužinotų apie telefonu ir internetu nemokamai teikiamą emocinę paramą“, – sako kampanijos koordinatorius, „Jaunimo linijos“ savanoris Valentas Neviera.

 

Miesteliuose, kuriuose lankysis „Jaunimo linijos“ savanoriai, nebus organizuojami jokie specialūs renginiai. Apie savanorių atvykimą iš anksto bus pranešta per seniūnijas, mokyklas, bibliotekas ir kitas miesteliuose veikiančias įstaigas. Su gyventojais savanoriai susitiks pagrindinėse miestelių gatvėse, aikštėse ir kitose gausiau lankomose vietose, dalins informacinę medžiagą bei gyvai pasakos apie emocinės paramos galimybes, pagalbą galvojantiems apie savižudybę, populiarins savanorišką veiklą.

 

Bendras planuojamų aplankyti miestelių gyventojų skaičius siekia 140 tūkstančių. Kampanijos metu savanoriai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos nuvažiuos apie 21 tūkst. kilometrų – daugiau nei pusę atstumo aplink pasaulį. Miestelių sąrašas ir įspūdžiai iš kelionių talpinami svetainėje www.jaunimolinija.lt/100.

 

Kampanija „Emocinė parama 100-ui Lietuvos miestelių“ – „Jaunimo linijos“ savanorių tarnybos dvidešimtojo gimtadienio ir Europos savanoriškos veiklos metų proga inicijuotas projektas. Kampaniją „Emocinė parama 100-ui Lietuvos miestelių“ savanoriai įgyvendina Amerikos lietuvių fondo „Lithuanian Mercy Lift“, bendrovės TEO LT bei programos „Veiklus jaunimas“ dėka.

 

Projektą vykdo Jaunimo psichologinės paramos centras.

 

„Jaunimo linijos“ savanorio Valento Nevieros informacija

 

{parasas}