„Orlen Lietuva“ po remonto atnaujina darbą

Po dvi savaites trukusio remonto naftos perdirbimo įmonė „Orlen Lietuva“ atnaujina darbą.

Remonto metu buvo profilaktiškai patikrinti gamyklos įrenginiai ir vamzdynai, o atlikti technologiniai pakeitimai leis pagerinti gamyklos veiklą, informuojama pranešime spaudai.

Produkcijos vartotojams gamyba buvo atnaujinta balandžio 7 d., o visi gamyklos įrenginiai bus galutiniai paleisti balandžio 11 d.

 

Vienas svarbiausių įgyvendintų projektų – katalizinio krekingo įrenginio modernizacija leis išvengti naftos perdirbimo apribojimų vasarą.

 

„Įsivyravus karštiems orams, būdavome priversti riboti įrenginio apkrovą, todėl dabar galėsime perdirbti žaliavos tiek, kiek leidžia įrenginio projektinis pajėgumas“, – sako „Orlen Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybinės veiklos valdymui Viktoras Vasilavičius. Pasak jo, tai viena svarbiausių investicijų šio planinio remonto metu, jos vertė siekia 1,5 mln. litų.

 

Per dvi savaites įgyvendintas ir kitas, su sezoniniais apribojimais susijęs projektas – naujos vakuuminės kolonos aušinimo sistemos įrengimas.

 

Projekto tikslas – įrengti vandens aušinimo sistemą, kuri padėtų ir žiemą ir vasarą išlaikyti vienodą vandens temperatūrą. Ši investicija gamyklai kainavo per 3 mln. litų.

 

Planiniam remontui gamykla buvo sustabdyta kovo 26 d. Degalų tiekimas klientams buvo užtikrintas be pertrūkių iš anksčiau sukauptų atsargų.

 

Planinio remonto darbus vykdė apie 2 tūkstančiai darbuotojų – įmonės personalas ir 41 Lietuvos bei Lenkijos rangovinė organizacija.

 

 

{diena2}