Prevencija mokykloje

2011 m. kovo 18 d. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistas G. Paulauskas su tyrėju R. Merkeliu lankėsi Žemalės pagrindinėje mokykloje, kur susitiko su mokyklos bendruomene, mokyklos moksleiviais bei jų tėvais. Susitikimo tikslas – vykdant prevencinę priemonę „Jaunimas“, organizuoti moksleivių ir jų tėvų teisinį švietimą, vykdyti vaikų nusikalstamumo prevenciją. Ypatingas dėmesys yra skiriamas mažųjų mūsų visuomenės narių saugumui, jaunimo nusikalstamumo prevencijai.

 

Susitikimo dalyviams buvo primintos jų teisės ir pareigos, aiškinama, kokia atsakomybė taikoma padarius administracinius teisės pažeidimus, susijusius su nepilnamečių girtavimu, jų įtraukimu girtauti, alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pardavimu nepilnamečiams. Ypač buvo atkreiptas moksleivių dėmesys į pažeidimus, numatytus Administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 str., „Alkoholinių gėrimų gėrimas viešose vietose arba girto pasirodymas viešose vietose‘“.

 

Taip pat dalyviams buvo priminta, kad Mažeikių policijos komisariatas nemokamai žymi vertingus daiktus, buvo suteikta informacija kur kreiptis, jei bus norinčių pažymėti vertingus daiktus.

 

Prevencijos pareigūnai, vykdant prevencinę priemonę „Jaunimas“ bei akciją „Savaitė be patyčių“, 2011 m. kovo 23 d. organizuos susitikimą Tirkšlių vidurinėje mokykloje su pradinių klasių mokiniais.

 

Mažeikių rajono policijos komisariato informacija