Paauglys iš veidrodžių sukūrė „mirties spindulį“, kuris gali net išlydyti metalą (video)

Nebereikalingą palydovinę lėkštę apklijavęs 5,8 tūkst. mažyčių veidrodžio plytelių, nukreiptų į vieną tašką, amerikietis paauglys sukūrė itin galingą spindulį, galintį pradeginti net metalą.

JAV Indianos valstijoje gyvenantis Ericas Jacqmainas savo kūrinį pavadino R5800. Anot jo, spindulys kelių centimetrų skersmens taške sukoncentruoja 5 tūkst. saulės šviesos energijos. Šiame „mirties spindulio“ taške ne tik užsidega medis, bet ir lydosi metalas, praneša Dailymail.co.uk.

Paauglys į svetainę „YouTube“ įkėlė vaizdo įrašą, kuriame demonstruoja kūrinio galimybes, o komentuotojai stebisi spindulio galia.

R5800 sukoncentruoto karščio pakanka lydyti metalui, užvirti aliuminiui, betonui, galima paversti žemės dirvą lava ar sudeginti bet kokią organinę medžiagą.

Suklijuotų veidrodžių skersmuo yra daugiau nei metras.

Deja, paauglio sukurtas „mirties spindulys“ pasirašė mirties nuosprendį – nuo jo užsidegė pašiūrė, kurioje daiktas buvo paliktas.

„Taip, jis nusižudė. Panašu, kad tai ir buvo gaisro priežastis“, – rašo E.Jacqmainas.

Nepaisydamas šio incidento, jaunuolis nepraranda optimizmo ir žada sukurti naują, dar galingesnį „mirties spindulį“ iš 32 tūkst. veidrodžio plytelių.

Siūlome pažiūrėti vaizdo įrašą:

 

 

 
 
{15min}