Kaip puoselėti plaukų grožį ir sveikatą žiemą?

Plaukai visais laikais buvo itin vertinama žmogaus kūno dalis. Nuo senų laikų vertinami ilgi, tankūs plaukai. Dar akmens amžiuje motina, glausdama kūdikį, savo vešliais plaukais apgaubdavo jį tarsi energetiniu šydu, kad apsaugotų nuo piktųjų jėgų.

Tačiau tik sveiki plaukai gali būti gražūs, lankstūs, žvilgantys. O kad galėtume turėti tokius plaukus, svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Tai ypač aktualu žiemą.

Kaip odą veikia šaltis?

Žiemos šalčiai, vėjuoti, permainingi orai kenkia ir alina galvos odą. Šaltyje kraujagyslės susiaurėja, kraujotaka sulėtėja, tad plaukai pakankamai neaprūpinami gyvybiškai svarbiomis medžiagomis. Ne mažiau neigiamai galvos odą veikia ir sausas patalpų oras. Galvos oda netenka riebiųjų medžiagų, todėl išsausėja, ima pleiskanoti. Gali sutrikti ir plaukų mityba, tokiu atveju plaukai gali pradėti slinkti, skilinėti, praranda blizgesį.

Neretai plaukai nustoja blizgėti ir dėl moterų pamėgto dažno plaukų dažymo bei cheminio šukavimo. Šioms procedūroms atlikti naudojami stiprūs šarmai, keičiantys plauko natūralų pH. Taip suardomos struktūros, palaikančios reikiamą keratino kiekį plaukuose, todėl plaukai išsausėja, lūžinėja, pasidaro šiurkštūs. Tad, norint sušvelninti neigiamą oro sąlygų ir cheminių priemonių žalą plaukams, svarbu tinkamai juos prižiūrėti.

Mityba – sveikų plaukų pagrindas

Plaukų būklė atspindi žmogaus sveikatos būklę, įvairias ligas, netikusią mitybą, vitaminų stoką, pervargimą. Plaukams kenkia psichinės traumos, stresai, alkoholis, rūkymas, stipri kava, nepakankamas poilsis.

Tad, norint turėti sveikus, vadinasi, ir gražius plaukus, reikėtų tinkamai maitintis. Kad plaukai gerai augtų, patartina valgyti grikių, avižų dribsnių, ankštinių, mielių, kiaušinių, pieno produktų ir t.t. Šie produktai turi daug mikroelementų, vitaminų, ypač B grupės. Taip pat reikėtų valgyti daug daržovių bei vaisių.

Plaukai skursta, jeigu negauna pakankamai tokių mikroelementų, kaip varis, cinkas, selenas.

Daug cinko yra kepenyse, riešutuose, petražolėse, juoduosiuose serbentuose, obuoliuose, morkose, špinatuose.

Vario gausu kepenyse, ankštinėse kultūrose, vyšniose, šokolade, riešutuose, svogūnuose, česnakuose, citrusiniuose vaisiuose, vynuogėse ir t.t.

Seleno gausu riešutuose, grūdinėse kultūrose, kepenyse, jūros produktuose.

 

Kaip trinkti galvą?

Norint turėti gražius plaukus svarbi ne tik subalansuota mityba, bet ir tinkama jų priežiūra. Ypač svarbus – plaukų trinkimas. Tad reikia tai atlikti tinkamai.

• Iššukuoti plaukus.

• Vanduo neturi būti karštas, geriausia – kūno temperatūros, nes karštas vanduo aktyvina riebalinių liaukų veiklą.

• Šampūną reikia pilti į delną, atskiesti vandeniu ir vienodai paskirstyti ant drėgnų plaukų. Lengvais sukamaisiais judesiais masažuoti, kol gerai suputos. Masažas aktyvina galvos odos kraujotaką ir padeda įsiskverbti veikliosioms medžiagoms. Po to išskalauti šiltu vandeniu, plaukus lengvai nusausinti.

• Švelniai paskirstyti balzamą ant plaukų, palaikyti 1–2 min. Po to išskalauti šiltu vandeniu.

• Neretai būna, kad galvos oda riebi, o plaukai – sausi. Tokiu atveju reikėtų rinktis šampūną riebiems plaukams, o balzamą – sausiems. Balzamą reikėtų palaikyti šiek tiek ilgiau, tačiau stengtis, kad jo nepatektų ant plaukų šaknų ir odos.

• Džiovinant plaukus pasirinkti minimalų džiovintuvo režimą.

• Plaukų kaukės, kremai (nuolat naudojant prieš galvos trinkimą) stiprina plaukų šaknis, tonizuoja, gaivina galvos odą, suteikia plaukams žvilgesio ir elastingumo.

Kokias priemones rinktis?

Kitas svarbus plaukų priežiūros etapas – tinkamas priemonių pasirinkimas. Svarbiausia, kad šampūnai, balzamai ir kitos plaukų priežiūros priemonės turi tikti jūsų galvos odai ir plaukų būklei.

Prisiminus senąsias lietuvių liaudies tradicijas, kai moterys plaukus skalaudavo dilgėlių, ramunėlių ar duonos nuoviru, o garbanas formuodavo drėkindamos alumi, sukurtos naujos plaukų priežiūros priemonės – šampūnas, balzamas ir plaukų kaukė su alaus mielių ekstraktu „Margarita“.

Alaus mielės – unikalus B grupės vitaminų (B1, B2, B6, PP, folio rūgštis) ir mikroelementų (kalio, natrio, kalcio, magnio, geležies, fosforo, silicio bei sieros junginių) šaltinis.

Alaus mielių ekstraktas, esantis plaukų priežiūros priemonėse, veiksmingai stiprina plaukų šaknis, saugo nuo slinkimo, skatina plaukų augimą bei ląstelių atsinaujinimą. Šios priemonės suteikia plaukams purumo ir žvilgesio, saugo galvos odą nuo pleiskanų, reguliuoja odos riebalinių liaukų veiklą, gerina plaukų aprūpinimą deguonimi. Plaukai tampa vešlesni, atgauna lankstumą ir blizgesį.

 

{alfa2}