Ką magija ir astrologija žada naujiems metams?

Ateinantys Naujieji metai dažną mūsų priverčia kurti naujus planus, viltis, pasižadėti ar svajoti apie geresnius laikus. O ką naujiesiems metams žada specialistai? Klausiame būrėjų ir astrologų, ko reikėtų tikėtis 2011 metais.

Naujųjų sutikimo ypatybės

Ar įmanoma sutinkant Naujus metus užtikrinti sėkmę visiems būsimiems? Būrėja Vaiva Budraitytė patikino, jog tam tikri ritualai ir taisyklės padės prišaukti sėkmę.

Moters siūlymu, ruošiantis 2011 metų sutiktuvėms, derėtų „nesupykdyti“ naujus metus lydėsiančių gyvūnėlių – Baltojo metalinio kiškio, pagal kinų kalendorių, ir katino – pagal japonų.

„Iš pagarbos gyvūnėliams derėtų patiekti gėlo vandens – simbolizuoja gyvybę, svečius vaišinti jūros gėrybėmis, žuvimi, morkytėmis, žalumynais – viskuo, kuo gardžiuojasi katinai bei triušiai. Žinoma, triušienos geriau neruošti“, – dėstė būrėja.

Kadangi ateinantys metai paženklinti balta, metaline spalvomis, šiomis derėtų puoštis Naujųjų metų sutikimo naktį. „Tinka visokie blizgučiai, metalinės spalvos girliandos, metaliniai indai. O patys pasipuoškime tamsiomis žemės spalvomis“, – siūlė V. Budraitytė.

Artėjanti šventė – viena triukšmingiausių metuose, o ir būrėja tikina, kad triukšmauti, džiūgautieisti fejerverkus, šauti šampano butelius reikėtų kuo daugiau – taip nuvejamos piktosios dvasios ir nutiesiamas kelius gerosioms.

Gardumynais nesidžiaugsime

Žymiausia Lietuvos ragana Vilija Lobačiuvienė, paprašyta nupasakoti prognozes būsimiems metams, juokais paklausė: „Ar galima pasiruošti laimei ar nelaimei? Kiekviena aiškiaregystė gali pagelbėti tik įspėdama, kada prieš krentant pagalvėlę reiktų pasidėti.“ Tačiau moteris vis dėlto prisipažino, jog metai nebus lengvi: „Kaip triušeliams reiktų žolytės pasiruošti – visus metus negalėsime gardumynais džiaugtis.“

Vyriausia ragana siūlo pasimokyti ateinančius metus lydinčių gyvūnėlių savybių. Moteris palinkėtų lietuviams pasimokyti katino gudrumo, užsispyrimo ieškant išeičių, pasiryžimo išgyventi ir ekstremaliomis sąlygomis, iš triušelio – kolektyvinės darnos. „Lietuviams trūksta bendruomeniškumo. Gal išmokime pastebėti ir savo artimą.“

V. Lobačiuvienė patarė nedramatizuoti dabartinės situacijos. Pasak jos, kiekviena karta turi savus išgyvenimus: „Istorijos ciklai kartojasi – čia kiekvienas žmogus linkęs savo situaciją paaštrinti.“ Moteris priminė masines tremtis, kuomet dabartinė karta kenčia išgyvendama dėl savanoriškų emigracijų.

Paprašyta įvardinti, ko būtų galima laukti kitąmet, moteris patikino, kad ekonominė situacija nebus geresnė, tačiau žmonės jausis drąsesni ir dvasiškai stabilesni. „Manau ateinančiais metais kiekvienas mūsų išmoks ramiau reaguoti į negeroves, patys drąsiau imsis iniciatyvos, siekdami pagerinti savo kasdienybę“, – tikino moteris.

Būrėja V. Budraitytė pridūrė, kad ateinančių metų spalva diktuos ir metus truksiančias nuotaikas. „Dominuojant metalo stichijai, ryškės jėga, energija, loginis mąstymas, taip pat ir agresyvumas“, – dėstė moteris, pridurdama, kad reikėtų išmokti saugoti savąją erdvę ir stiprinti ryšius su artimais žmonėmis.

Nepasitenkinimas sprogs

Tuo tarpu astrologas Naglis Šulija patikino, kad ateinantys metai nebus ramūs. „Pastaruoju metu susikaupęs žmonių nepasitenkinimas tiek dėl ūkio, tiek dėl politinių reikalų kitąmet pradės vis intensyviau reikštis – apogėjų pasieks kovo, balandžio mėnesiais“, – teigė vyras, pridūręs, kad ekonominė situacija šalyje vis dėlto turėtų pagerėti.

N. Šulija atskleidė, kad, nepaisant nestabilumo visuomenėje, 2011 metai bus gana ramūs, palyginus su keliais ateinančiais kitais. „Nedrįstu iš anksto spėti, gąsdinti, tačiau mums dar teks išgyventi kur kas sunkesnius laikus“, – atskleidė astrologas.

Vyras pasiūlė atkreipti dėmesį į naujas visuomenines tendencijas, gyvenimo būdo kaitas.Pasak N. Šulijos, pastaruoju metu žmonės patys stengdavosi demonstruoti savo turtus, sotų gyvenimo būdą, o nepriteklių jaučiantiems pasiturintys dėl gausaus stalo ir banko sąskaitos buvo siekiamybė. Tačiau situacija turėtų keistis ateinančiais metais, pradėjus ryškėti naujai gyvenimo būdo tendencijai: „Stiprės noras tapti asmenybe, siekis išsiskirti savo charizma. Žinoma, kasmet atsiranda charizmatiškų žmonių, tačiau šiemet jie intensyviau pradės reikštis.“

Būrėja V. Budraitytė pritarė pranašystėms: „Reikėtų laukti ryškių tautos lyderių iškilimo. Deja, ne kiekvienas jų ateis su geranoriškais tikslais. Pasaulyje ryškės diktatoriai, demagogai – tokiam reiškiniui bus būtina atitinkama žmonių reakcija.“

Kovingi metai

Naujieji metai, tikima, bus sėkmingesni totemų pagalba. Laikantiems namuose katiną, galima būtų tikėtis ramesnio laikmečio. Pasak V. Budraitytės, baltas katinas suteiks ramybės, juodas – meilės ir žaidimų. Tačiau meilei 2011 metai nėra itin palankūs. Planuojantiems vestuves derėtų palaukti metus, nes būsima vasara pasižymės ne harmonija, o užkariavimu, valdingumu, jėga.

Būrėja pridūrė, kad 2011-ieji bus kupini nelaimingų atsitikimų, avarijų, incidentų. Džiaugtis dėl mažėjančio avaringumo šalyje džiaugtis nederėtų – nelaimių kelyje tik daugės, tad kiekvienam derėtų būti atidesniam už vairo.

Vyriausioji ragana V. Lobačiuvienė, taip pat pripažinusi, kad metai nebus iš lengvųjų, patarė nesibaiminti galimų sunkumų šiems dar neatėjus: „Nežinia, kas kiekvieną mūsų gali ištikti. Reikėtų tik nusiraminti ir nusiteikti kovingiems metams. Juk tame yra ir teigiamų pusių!“

 

{balsas2}